Basketbalista Crawford z Golden State nastřílel v NBA 50 bodů

NEW YORK

Tři střelecké výkony nad 40 bodů ozdobily sobotní program severoamerické basketbalové ligy NBA. Rovnými padesáti body se blýskl Jamal Crawford z Golden State, Dwyane Wade z Miami nastřílel 43 a Kobe Bryant z Los Angeles Lakers 41 bodů. Zatímco však Golden State i Miami dokázaly výkony svých útočných tahounů proměnit ve vítězství, Bryant v Orlandu poslední trojkovou střelu neproměnil a nejlepší tým Západní konference prohrál 103:106.

Osmadvacetiletý rozehrávač Crawford, listopadová posila Warriors z New Yorku, zazářil den poté, co trenér Don Nelson po sérii pěti porážek znechuceně prohlásil, že s nejhorší obranou v soutěži už nechce mít nic společného. Defenzivu hostů proto v Charlotte vedl asistent Keith Smart a nový trenérský pořádek hned přinesl ovoce.

Crawford proměnil pět trojek, devět střel z pole a 17 z 18 trestných hodů. Ani nastřílená padesátka ale není jeho ligovým maximem, to leží od loňského ledna ještě o dva body výš. "Měl jsem pocit, že se dokážu trefit odkudkoli," prohlásil hrdina Golden State. "Tohle on umí. Když se rozjede, je to úchvatný střelec," ocenil ho Nelson.

K podobně vysokému součtu měl nakročeno i Bryant, který v prvním poločase zaznamenal 25 bodů, ale v poslední čtvrtině přidal už jen čtyři. "Pak už mě pokaždé bránili ve třech," posteskl si. Přesto si vylepšil střelecké maximum v letošní sezóně, Lakers však poprvé prohráli dva zápasy za sebou.

NBA:
Charlotte - Golden State 103:110, Orlando - LA Lakers 106:103, Philadelphia - Indiana 94:95, Minnesota - Houston 102:109, Phoenix - Denver 108:101, New Orleans - Sacramento 99:90, Chicago - Utah 106:98, Milwaukee - LA Clippers 119:85, San Antonio - Toronto 107:97, New Jersey - Miami 103:106.