Olomouc a Slavia se opět utkají ve finále ČP házenkářek

OLOMOUC

Ve finále Českého poháru házenkářek se stejně jako v loňském roce utkají DHK Olomouc a Slavia Praha. Hanačky jako obhájkyně prvenství a pořadatelky závěrečného turnaje porazily v dnešním semifinále aktuálně nejlepší český celek v interlize Veselí nad Moravou 23:20, Pražanky si snadno poradily s juniorským výběrem DHK 35:19.

Olomoucké házenkářky rozhodly první semifinále v závěru úvodního poločasu, kdy osmi góly za sebou získaly vedení 13:6. Soupeř ještě zápas zdramatizoval a dvakrát se dotáhl na rozdíl jediné branky, ale domácí hráčky si vítězství pohlídaly.

Slavia zlomila odpor druholigových olomouckých juniorek v polovině prvního poločasu. Do přestávky získala čtyřgólový náskok a druhou část utkání zahájila desetibrankovou šňůrou.

Finále je v Olomouci na programu v neděli od 10:30.

ČP házenkářek - semifinále:
Olomouc - Veselí nad Moravou 23:20 (13:7)
Nejvíce branek: Tomečková 7/1, Kelarová a Hrbková po 5 - Handlová 10/5, Chmelařová 3. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 4/4 - 5/5. Vyloučení: 3:2. Diváci: 500.
Slavia Praha - DHK Olomouc jun. 35:19 (15:11)
Nejvíce branek: Černá 7/2, Crhová 5, Dorazilová 4 - Pašková 6/1, Goldová 3. Rozhodčí: Kohout, Novák. Sedmimetrové hody: 2/0 - 2/1. Vyloučení: 3:3. Diváci: 200.