Basketbalisté Nymburka v poslední minutě ztratili výhru i postup

PARDUBICE

Nymbuští basketbalisté ztratili během poslední minuty slibně rozehraný zápas s Vršacem. Vítězství si nechali proklouznout mezi prsty a propásli tak před zaplněnou pardubickou halou jedinečnou šanci na postup mezi 16 nejlepších týmů v Eurocupu.

V úvodní pětiminutovce byl Benda jediným střelcem Nymburka, který tak prohrával 8:13, ale domácí postupně zlepšili obranu a tři trojky za sebou jim pomohly otočit skóre ještě před koncem první čtvrtiny. Střelba zdálky se domácím k radosti zaplněné haly dařila dál a v polovině utkání vedl český mistr už rozdílem čtrnácti bodů (51:37).

Vršac ale přitvrdil, agresivní hrou nutil domácí k chybám a ztrátám míče a začal se výrazněji prosazovat na doskoku. Srbský celek trpělivě snižoval, začal řádit autor celkem šesti trojek Pavkovič a šňůrou osmi bodů se hosté tři minuty před koncem dotáhli na rozdíl jediného koše (74:72). Došlo na dramatickou koncovku, při níž měli domácí stále navrch, ať už zásluhou brejku Leeho či dobré podkošové akce Bendy, jenže úplný závěr nezvládli.

Po trestných hodech Schilba ještě Nymburk vedl 80:78, následovala však rychlá akce Vršace a vyrovnání. Dvanáct sekund před koncem měl Sokolovský za nerozhodného stavu v rukou míč a chystal se na poslední útok, jenže po tvrdém ataku soupeře ho na polovině hříště ztratil a za soupeře po dvou rychlých přihrávkách zakončil Mačvan ve chvíli, kdy chyběla vteřina do závěrečného hvizdu.

Evropský pohár basketbalistů, 6. kolo skupiny H:
ČEZ Nymburk - Hemofarm Vršac 80:82 (24:16, 51:37, 64:56)
Nejvíce bodů: Lee 25, Gray 17, Benda 16 - Pavkovič 20, Markovič 19, Mačvan a Marjanovič po 11. Rozhodčí: Sabetta (It.), Zaščuk (Ukr.), Vojinovič (Č. Hora). Fauly: 19:18. Pět chyb: Gray - Božovič. Trestné hody: 10/6 - 22/13. Trojky: 10:11. Doskoky: 33:23. Diváci: 5590.