Nemocný James se trápil a Cleveland prohrál v Chicagu

NEW YORK

Basketbalisté Clevelandu překvapivě prohráli ve čtvrtečním utkání NBA v Chicagu 93:102 v prodloužení. Vedoucí tým Východní konference měl šanci v závěru základní doby rozhodnout, ale LeBron James při svém pokusu neuspěl.

Tahoun Clevelandu si po utkání stěžoval, že jeho výkon ovlivnilo nachlazení. "Chyběl mi tah. Vždycky když jsem nastydlý, tak se trápím při střelbě z výskoku, což se mi obvykle neděje," uvedl James, který byl i přes svou indispozici s 28 body nejlepším střelcem zápasu. Navíc přidal 14 doskoků.

S nemocí bojuje také Chauncey Billups, jenž měl velkou zásluhu na vítězství Denveru nad Phoenixem 119:113 v prodloužení. Rozehrávač, kterého už od prosince sužuje chřipka, dal 26 bodů a připsal si osm asistencí. "Prostě se to snažím nějak přečkat. Jakmile začne zápas, dělám, co je třeba," uvedl Billups. Phoenix hrál bez hvězdného pivota Shaquilla O'Neala, který měl podle kouče Terryho Portera "rutinní volno".

Basketbalová NBA:
Chicago - Cleveland 102:93 po prodl., Denver - Phoenix 119:113 po prodl., New Jersey - Portland 99:105.