Basketbalisté Orlanda zdolali rozjetý Cleveland

NEW YORK

Basketbalisté Orlanda porazili ve čtvrtečním utkání NBA Cleveland 99:88 a nenechali hosty prodloužit šňůru čtyř vítězných zápasů. V dresu domácích opět pod oběma koši úřadoval Dwight Howard, jenž nasbíral 22 bodů a 18 doskoků.

Cleveland vedl ještě v poločase o bod, pak se ale přestala prosazovat jeho největší zbraň LeBron James. "Museli jsme vyztužit obranu. LeBron dával v první čtvrtině příliš mnoho smečí a vše jim šlo tak snadno," komentoval utkání Jameer Nelson, jenž se vedl 18 bodů mohl radovat i z první pozvánky do exhibičního Utkání hvězd. James zakončil duel s bilancí 23 bodů při nepříliš úspěšné střelbě z pole.

V dalším prestižním souboji mezi Phoenixem a San Antoniem se více dařilo hostům, kteří si odvezli cennou výhru 114:104. Argentinec Manu Ginobili neminul ani jeden z 18 trestných hodů a celkem nasbíral 30 bodů, dvacetibodovou hranici pokořily také další hvězdy Spurs Tim Duncan a Tony Parker.

Nedařilo se tentokrát pivotovi domácích Shaquilleovi O'Nealovi, jenž zakončil utkání na 13 bodech a závěr už proseděl na lavičce s pěti osobními chybami.

Výsledky čtvrtečních zápasů NBA
Orlando - Cleveland 99:88, Phoenix - San Antonio 104:114.
3.Utah46252154,3
4.Minnesota44162836,4