Šampióni NBA po slabším začátku dobyli Madison Square Garden

NEW YORK

Den po těsné porážce s Los Angeles Lakers v repríze loňského finále si basketbalisté Bostonu spravili chuť vítězstvím ve slavné Madison Square Garden. Obhájce titulu porazili v pátek domácí New York 110:100 díky výkonu v poslední čtvrtině, v níž otočili nepříznivý stav.

Hosté prohrávali před závěrečnou částí zápasu o čtyři body, ale pak na palubovce dominovali. Soupeře přestříleli 38:24 a velkou zásluhu na výhře měl Ray Allen, který v poslední čtvrtině dal 11 ze svých 22 bodů.

"Je to velké vítězství. Šli jsme do toho zápasu psychicky i fyzicky vyšťavení po té kruté porážce. Chvíli jsme se hledali, ale pořád chceme vyhrávat," řekl autor 26 bodů Bostonu Paul Pierce. Lepší mušku měl v zápase jen domácí Al Harrington, který dal 27 bodů. Přesto nezabránil tomu, že Knicks prohráli třetí ze čtyř vzájemných duelů v sezoně.

Pivot Phoenixu Shaquille O'Neal překonal jako sedmý hráč v historii NBA hranici 27 000 bodů. Povedlo se mu to jeho prvním košem v zápase proti Golden State, v němž se střelecky poprvé prosadil až na začátku druhé čtvrtiny. K výhře 115:105 nakonec přispěl dvanácti body.

V Oklahomě se poprvé v kariéře střetli nejvýše draftovaní hráči z roku 2007, domácí Kevin Durant a Greg Oden z Portlandu. Sledovaný souboj vyzněl jednoznačně pro Duranta. Někdejší dvojka draftu nastřílela 31 bodů a pomohla k vítězství Oklahomy 102:93. Oden, jenž zmeškal celou minulou sezónu kvůli zranění, dal jen čtyři body.

Hráči New Orleans vyrovnali klubový rekord, když při vítězství nad Torontem 101:92 nastříleli 15 trojek. Hned sedm z nich dal srbský specialista na střelbu z dálky Predrag Stojakovič, který si 28 body vylepšil letošní maximum.

Sérii sedmi porážek přerušili Los Angeles Clippers výhrou 126:105 v Memphisu, na níž se podílel 35 body Zach Randolph. Clippers opustili poslední místo v soutěži, o které se dosud dělili s Washingtonem. Tým z americké metropole potvrdil bídnou sezónu prohru 103:124 s Denverem, který má naopak po 50 odehraných zápasech nejlepší bilanci od vstupu do NBA v roce 1976. Pod 34. vítězství Denveru v sezóně se 23 body podepsal kanonýr Carmelo Anthony.

NBA:
Charlotte - Atlanta 97:102, Indiana - Orlando 107:102, Memphis - LA Clippers 105:126, New Orleans - Toronto 101:92, New York - Boston 100:110, Oklahoma City - Portland 102:93, Phoenix - Golden State 115:105, Sacramento - Utah 107:111, Washington - Denver 103:124.