Ani 12 bodů Welsche nepomohlo Málaze k výhře nad Partizanem

Basketbalisté Málagy podlehli ve 3. kole osmifinále Evropské ligy na palubovce Partizanu Bělehrad 59:60. Porážku španělského týmu neodvrátilo ani 12 bodů nejlepšího střelce hostů Jiřího Welsche. Z cenného úspěchu se mohl radovat na druhé straně Jan Veselý, jenž v dresu Partizanu odehrál 22 minut a zaznamenal čtyři body.

V dramatickém utkání se oba týmy dostaly v prvním poločase do osmibodového trháku, nakonec ale o osudu rozhodla až poslední minuta. V té měli více štěstí při množství trestných hodů domácí a Veličkovič je čtyři sekundy před koncem dostal do jednobodového vedení. Cookův pokus na tom už nic nezměnil.

První porážku v osmifinálové fázi utrpělo také CSKA Moskva, které na palubovce Sieny zaznamenalo pouze 56 bodů.

Výsledky 3. kola osmifinále Evropské ligy basketbalistů:
Skupina E:
Prokom Trefl Sopoty - Olympiakos Pireus 69:93, Tau Cerámica - AJ Milán 108:90.
1.Tau Cerámica321277:2405
2.Olympiakos Pireus321240:2155
3.AJ Milán321228:2425
4.Prokom Trefl Sopoty303206:2543
Skupina G:
Partizan Bělehrad - Unicaja Málaga 60:59 (Veselý 4 body, 5 doskoků - Welsch 12 bodů, 2 doskoky).