Howard pomohl 45 body k výhře Orlanda nad Charlotte

NEW YORK

Basketbalisté Orlanda porazili v úterý na domácí palubovce Charlotte 107:102 po prodloužení a lví podíl na tom měl pivot Dwight Howard. Ten si vylepšil střelecké maximum v NBA, když do koše Bobcats nasázel 45 bodů.

"Dwight byl prostě neuvěřitelný. Vzal náš osud na svá bedra a jeho výkon všechny ostatní motivoval," prohlásil kouč Stan Van Gundy. Howard navíc v osmnáctém zápase za sebou zaznamenal dvouciferný počet bodů i doskoků a vyrovnal tím rekord Shaquillea O'Neala.

Ještě o dva body více v noci zaznamenal Kevin Durant v dresu Oklahomy, na vítězství proti New Orleans to přesto nestačilo. Největší hvězda víkendového exhibičního utkání nováčků vyrovnala trojkou 13 sekund před koncem, poté však přišly chvíle rozehrávače hostů Chrise Paula. Ten gestem odmítl trenérův pokyn k oddechovému času a než se stihla obrana Oklahomy zkonsolidovat, rozhodl o těsném vítězství 100:98.

Jednoznačný průběh mělo naopak utkání mezi Phoenixem a Los Angeles Clippers. Přestože hosté dosáhli hranice sta bodů, prohráli o drtivých 40 bodů. Suns již pod vedením dočasného kouče Alvina Gentryho dosáhli v prvním poločase 81 bodů, což byl druhý nejvyšší počet sezony. V druhé části dostali příležitost i hráči z lavičky, přesto si tým udržel více než šedesátiprocentní úspěšnost střelby.

Basketbalová NBA:
Detroit - Milwaukee 86:92, Houston - New Jersey 114:88, Indiana - Philadelphia 100:89, LA Lakers - Atlanta 96:83, New York - San Antonio 112:107 po prodl., Oklahoma City - New Orleans 98:100, Orlando - Charlotte 107:102 po prodl., Phoenix - LA Clippers 140:100, Utah - Memphis 117:99, Washington - Minnesota 111:103.