Stoudemire pomohl k vítězství basketbalistů Phoenixu 42 body

NEW YORK

Amare Stoudemire z Phoenixu střelecky zazářil 42 body ve středečním utkání NBA, v němž jeho tým podruhé ve dvou dnech porazil Los Angeles Clippers. Po vítězství na domácí palubovce vyhráli Suns 142:119 i v Kalifornii.

Phoenix tak uspěl i v druhém duelu pod vedením dočasného kouče Alvina Gentryho, jenž po víkendovém Utkání hvězd nahradil propuštěného Terryho Portera. "Jsem nadšený z toho, jak teď hrajeme," pochvaloval si Gentry, jenž v minulosti více než dva roky trénoval právě Clippers.

Úspěšnější losangeleský tým Lakers potvrdil svou pozici vedoucího mužstva soutěže třináctým vítězstvím v patnáctém zápase. Loňští finalisté sice ještě pět minut před koncem čtvrté čtvrtiny v Oaklandu prohrávali, díky závěrečné smršti však na palubovce Golden State vyhráli 129:121. Účet kanonýra Kobeho Bryanta se zastavil na třiceti bodech, jeho španělský spoluhráč Pau Gasol zaznamenal 24 bodů a 13 doskoků.

Vedení v závěru zápasu ztratila i Minnesota, ale dokázala se z toho vzpamatovat a v Miami vyhrála 111:104. Domácím nebylo nic platných ani 37 bodů Dwyana Wadea.

Basketbalová NBA:
Charlotte - Indiana 103:94, Dallas - New Jersey 113:98, Golden State - LA Lakers 121:129, LA Clippers - Phoenix 119:142, Miami - Minnesota 104:111, Milwaukee - Chicago 104:113, New Orleans - Orlando 117:85, Philadelphia - Denver 89:101, Portland - Memphis 94:90, Sacramento - Atlanta 100:105, Toronto - Cleveland 76:93.