Basketbalistky Gambrinusu a USK potvrdily v poháru roli favoritek

DOMAŽLICE

V nedělním finále Českého poháru basketbalistek se v Domažlicích střetnou obhájkyně prvenství z Gambrinusu Brno s týmem USK Praha. V prvním dnešním semifinále basketbalistky USK porazily Lokomotivu Trutnov 101:60, v brněnském derby pak Gambrinus Sika zdolal Valosun 105:68.

Oba vítězné týmy potvrdily v duelech roli jednoznačných favoritů a získaly hned v úvodní čtvrtině bezpečný náskok. Tým USK Praha těžil zejména ze střelecké jistoty řecké basketbalistky Maltsiové. Vedle přesnější koncovky pražské hráčky přehrávaly soupeřky kombinační rychlostí a také agresivnější obranou. Trutnov sice podal snaživý výkon, nad průměr ale vynikla pouze Hartigová.

Obdobný průběh mělo i druhé semifinále, kde ale Valosun hodně zaostával i v doskakování. Hráčkám Gambrinusu stačil v úvodní půlhodině průměrný výkon k získání čtrnáctibodového náskoku. V poslední desetiminutovce Valosun zcela odpadl, nestačil se vracet do obrany a ztrácel míče už při rozehrávce. Gambrinus naopak vystupňoval tempo a závěrečnou čtvrtinu vyhrál zcela jednoznačně 32:9.

"Nehráli jsme nějak excelentně. Celý minulý týden jsme se věnovali před ligovým závěrem fyzické kondici, což se projevilo na našem výkonu. Spokojen mohu být až s poslední čtvrtinou," uvedl po zápase trenér vítězných brněnských basketbalistek Jan Bobrovský.

V neděli od 11:00 je na programu utkání o třetí místo mezi Trutnovem a Valosunem Brno. Finále Gambrinus Sika Brno - ZVVZ USK Praha začne ve 13:30.

Semifinálová utkání Českého poháru basketbalistek:
ZVVZ USK Praha - Loko Trutnov 101:60 (21:10, 46:26, 75:42)
Nejvíce bodů: Maltsiová 24, Ferančíková 13, Salesová a Kublinová po 12 - Hartigová 18, Šnajdrová 10, Křížová a Koďousková po 7. Rozhodčí: Lukeš, Karásek. Trestné hody: 22/17 - 15/11. Fauly: 19:21. Trojky: 6:4. Diváci: 300.
Gambrinus Sika Brno - Valosun Brno 105:68 (22:13, 52:36, 73:59)
Nejvíce bodů: Maiga-Baová a Whitmoreová po 19, Stehlíková 13, Ivkovičné-Béresová a Vítečková po 12 - Millerová 13, Mrhálková 12, Zrůstová 8. Rozhodčí: Kučera, Hošek. Trestné hody: 18/12 - 25/16. Fauly: 18:19. Trojky: 3:6. Diváci: 300.