Wade pomohl 46 body Miami k obratu v duelu s New Yorkem

NEW YORK

Zejména zásluhou Dwyana Wadea se basketbalistům Miami podařilo otočit výsledek sobotního zápasu NBA s New Yorkem Knicks, přestože po třech čtvrtinách prohrávali o 15 bodů. Hvězda celku Heat v utkání nasbírala 46 bodů a dovedl svůj tým k výhře 120:115.

Miami o svém vítězství rozhodlo bodovou sérií 19:0 v posledních devíti minutách, kterou otočilo výsledek. O patnáct se postaral Wade, který ve čtvrté čtvrtině nastřílel celkem 24 bodů, čímž vyrovnal klubový rekord.

Hvězdu Miami nezastavilo ani několik tvrdých úderů do obličeje a po utkání mu dokonce lékaři museli třemi stehy zašít krvácející ret. "Když jsem naštvaný, tak útočím. A udělal jsem to i tentokrát," řekl Wade.

"Měli jsme jednoduchý plán. Stačilo, aby Dwyana trefili a on začal krvácet. To se povedlo a nakonec to nakoplo celý tým," uvedl trenér Miami Erik Spoelstra.

NBA:
Chicago - Houston 105:102, LA Clippers - Charlotte 95:100, Memphis - Oklahoma City 92:99, Miami - New York 120:115, Milwaukee - Washington 109:93, Philadelphia - Orlando 100:106, Utah - Sacramento 102:89.