Rubriky:

Míčové sporty

Házenkářky vstoupily do turnaje v Chebu remízou se Slovenskem

5. března 2009 21:46 - CHEB

Remízou 24:24 se Slovenskem vstoupily české házenkářky do 36. ročníku turnaje házenkářek "O štít města Chebu". Ve druhém dnešním zápase zdolala Ukrajina reprezentaci Polska 34:30.

Před zápasem převzala Lenka Kysučanová cenu pro nejlepší českou házenkářku loňského roku. V prvním poločase hrály oba týmy s minimem technických chyb a dobře chytaly obě brankařky: Raníková a Tóthová. Úvod vyšel lépe českému celku, který se dostal díky brankám z prostoru spojek do vedení 6:3. Slovenky ale třemi góly vyrovnaly a od té doby se obě družstva střídala ve vedení.

Trenér Jiří Tkadlec postupně vystřídal všechny spojky, na hřiště přišly Zachová, Poznarová a Budayová. Na křídle vystřídala Salčákovou Tomečková. Závěr poločasu lépe vyšel Slovenkám, které góly z rychlých protiútoků získaly vedení 13:11.

Vyrovnaný stav vydržel do 46. minuty, pak Slovenky sérii čtyř branek šly do trháku 23:19. Domácí hráčky dokázaly odpovědět a především díky Tomečkové snížily. V závěru Růčková dvakrát neproměnila vyloženou šanci a promarnila šanci rozhodnout.

Podle trenéra Kadlece byla remíza spravedlivá. "V první půli se nám nedařila střelba ze spojek, tak měly hráčky za cíl ve druhém poločase dostávat se až do prostoru brankoviště a získávat z toho branky nebo vyloučení. Bohužel jsme neproměnili několik vyložených šancí," řekl Tkadlec. V pátek večer se jeho tým utká s Ukrajinou.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty