Volejbalistky Prostějova a Olomouce jsou v semifinále extraligy

PROSTĚJOV/OLOMOUC

Prostějovské a olomoucké volejbalistky hladce prošly do semifinále extraligy. Vítězky základní části z Prostějova podle očekávání vyřadily ve čtvrtfinále Přerov, rovněž Olomouc vyhrála sérii s Libercem jednoznačně 3:0. Oba úspěšné celky přitom neztratily ani set, pro poražené sezóna skončila.

Přerovanky sice předvedly v Prostějově několik pohledných útočných i obranných akcí, přesto vysoký favorit zvítězil bez větších problémů 3:0. Jen v třetí sadě dokázaly hostující hráčky v hanáckém derby klást domácímu týmu účinnější odpor. Přerov tak v konečném pořadí extraligy obsadil osmé místo.

Liberec v Olomouci krátce vedl jen v úvodu prvního a druhého setu. Jinak měl domácí celek i bez nemocné opory Mátlové zápas pevně pod kontrolou.

Další čtvrtfinálové duely jsou na programu v sobotu, kdy si mohou postup zajistit Brno a obhájkyně titulu z pražského Olympu.

Olomouc - Liberec 3:0 (18, 12, 13)
Rozhodčí: Antušák, Blažek. Čas: 64 min. Diváci: 300. Konečný stav série: 3:0.
Prostějov - Přerov 3:0 (11, 12, 18)
Rozhodčí: Renčín, Krtička. Čas: 57 min. Diváci: 700. Konečný stav série: 3:0.