České házenkářky vyhrály mezinárodní turnaj v Chebu

České házenkářky vyhrály mezinárodní turnaj O štít města Chebu. V závěrečném utkání dnes svěřenkyně trenéra Jiřího Tkadlece porazily Polsko 32:30 a v konečném pořadí předstihly o jediný gól reprezentaci Slovenska.

V prvním poločase byla k vidění rychlá házená, útočná fáze dostala u obou celků přednost před defenzivou a gólů rychle přibývalo. Češky se prosazovaly především ze spojek, vynikala Lenka Kysučanová, s kterou si polská obrana ani brankářka nevěděly rady. Kysučanová nakonec nastřílela deset branek.

Polsko v úvodu získalo tříbrankový náskok 6:3, ten ale domácí celek rychle zlikvidoval. V poločase vedly soupeřky 17:16, po vydařeném začátku druhé půle dokonce už 22:18.

Do branky se vrátila Raníková, české reprezentantky změnily obranu a v 49. minutě vyrovnaly. Za stavu 30:30 tři minuty před koncem pak domácí tým opět prokázal, že závěry zápasů mu v Chebu vycházejí: Zachová a Knedlíková upravily skóre na konečných 32:30. Dvoubrankový rozdíl vynesl českému celku prvenství v turnaji, na kterém loni skončil poslední.

Mezinárodní turnaj házenkářek v Chebu:
Česko - Polsko 32:30 (16:17)
Sestava a branky Česka: Raníková, Selicharová, Doláková - Zámorská 1, Knedlíková 4, Kysučanová 10/3, Zachová 5, Poznarová 5, Salčáková, Růčková 1, Kutlvašrová, Stellnerová, Luzumová 3, Tomečková 2, Selucká, Budayová 1.
Nejvíce branek Polska: Malczewská 7, Sznedová 6, Wagová 4/3. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 4/3 - 3/3. Vyloučení: 2:4.
Ukrajina - Slovensko 27:28 (12:17).