Souboj nejlepších střelců NBA vyhrál James, Wade byl vyloučen

CLEVELAND

Čtyřiadvacetiletý basketbalista LeBron James se stal druhým nejmladším hráčem v historii NBA, který dosáhl hranice 3000 asistencí. V sobotním souboji dvou nejlepších střelců soutěže s Dwyanem Wadem z Miami pomohl Clevelandu 14 body, 12 přihrávkami a 10 doskoky k výhře 99:89 a zaznamenal 21. tripledouble v kariéře.

Cavaliers si díky vítězství vylepšili bilanci na domácí palubovce na 28 výher z 29 zápasů. Miami nepomohlo ani 25 bodů Dwyana Wadea. Nejlepší střelec NBA navíc zápas nedohrál, protože byl v poslední minutě poprvé v kariéře vyloučen. "V takových zápasech jsou vždycky velké emoce. Trochu jsem se rozčílil a vyloučení jsem si zasloužil," řekl Wade agentuře Reuters. "Nicméně si myslím, že rozhodčí nás některými výroky poškodili," dodal.

Ústřední postavou Clevelandu nebyl James, ale jeho spoluhráč Mo Williams, jenž nastřílel 29 bodů, z toho 12 v posledních sedmi minutách. "LeBron odehrál skvělý zápas, ale výhru nám zařídil Mo Williams," řekl trenér Clevelandu Mike Brown. "Když jsme to potřebovali, dal koš a držel naše vedení ve chvílích, kdy soupeř snížil," dodal.

NBA:
Atlanta - Detroit 87:83, Cleveland - Miami 99:89, Dallas - Washington 119:103, LA Clippers - Indiana 105:106, Memphis - Philadelphia 105:110, Milwaukee - Golden State 127:120, New Orleans - Oklahoma City 108:90, New York - Charlotte 105:114, Portland - Minnesota 95:93.