Basketbalisté Utahu vyhráli v NBA pojedenácté za sebou

NEW YORK

Basketbalisté Utahu vyhráli v NBA už jedenáctý zápas za sebou. V neděli porazili v Torontu domácí Raptors 109:101, čímž vyrovnali nejdelší vítěznou sérii v historii klubu. Podobný kousek se hráčům Jazz povedl v roce 1999.

V cestě k osmému vítězství nad Torontem za sebou Utahu nezabránilo náročné cestování, brzký začátek zápasu a ani časový posun. "Patnáct minut před zápasem jsem byl na masáži a málem jsem usnul," řekl Deron Williams, který se na výhře Jazz podílel 25 body. "Vstávat po pár hodinách spánku je hrůza. Myslím, že nás posun dost rozhodil," prohlásil Kyle Korver. "Nesnáším vstávání. Klidně bych radši trénoval o půlnoci," dodal autor 20 bodů.

Úřadující šampioni z Bostonu nestačili v duelu divizních lídrů na Orlando. Hosté vyhráli 86:79, když o jejich vítězství definitivně rozhodl dvěma proměněnými trestnými hody Dwight Howard 14 vteřin před koncem. Před tím však Boston promarnil možnost k vyrovnání. Ray Allen sice v poslední čtvrtině nastřílel 17 ze svých 32 bodů, ale 41 sekund před sirénou se jeho tříbodový pokus za stavu 82:79 pro Orlando odrazil od obroučky.

Tony Parker ze San Antonia pokračuje ve skvělé formě a v duelu proti Phoenixu zaznamenal už počtvrté z posledních sedmi zápasů 30 bodů. Spurs díky němu vyhráli 103:98, zatímco Suns zaznamenali již čtvrtou prohru venku za sebou.

Boston - Orlando 79:86, Houston - Memphis 93:83, New Jersey - New York 106:101, Oklahoma City - Philadelphia 89:74, Sacramento - Denver 114:106, San Antonio - Phoenix 103:98, Toronto - Utah 101:109.