Boston si výhrou nad oslabeným Miami zajistil vítězství v divizi

NEW YORK

Basketbalisté Bostonu porazili ve středečním duelu NBA Miami 112:108 a zajistili si stejně jako loni předčasně prvenství v tabulce Atlantické divize. Nejlepším střelcem zápasu byl s 36 body Paul Pierce, jenž se na palubovce Celtics představil jako jediný ze čtyř superhvězd, které mohly do utkání nastoupit.

Boston totiž postrádal dlouhodobě zraněného Kevina Garnetta a nově i Raye Allena, hostům z Floridy zase chyběla jejich největší opora Dwyane Wade. Nejlepší střelec ligy musel vynechat první utkání v ročníku kvůli poraněnému přitahovači pravého stehenního svalu.

Ačkoli divizní vítězství je sledované a zaručuje postup do play off, pro sedmnáctinásobné vítěze NBA podle Pierceho téměř nic neznamená. "Tady kvůli tomu banner ke stropu haly nevytahují. Možná v jiných halách to prožívají, ale tady to opravdu nic neznamená," uvedl nejužitečnější hráč loňského finále.

Svůj boj o postup do play off stále nevzdává Phoenix, jenž je 14 zápasů před koncem základní části stále na devátém místě tabulky Západní konference. Suns díky 26 bodům bodům Shaquillea O'Neala, 25 Jasona Richardsona a 24 Steva Nashe vyhráli 126:116 ve Filadelfii a ukončili její čtyřzápasovou vítěznou sérii.

Denver naopak ukončil šestizápasovou šňůru porážek na palubovce soupeřů díky výhře 111:109 v Memphisu. Nuggets sice v druhém poločase prohrávali až o 17 bodů, dokázali ale vývoj otočit. Jejich nejlepším střelcem byl s 35 body Carmelo Anthony, jenž půl minuty před koncem proměnil důležitý trojkový pokus.

Basketbalová NBA:
Boston - Miami 112:108 po prodl., Charlotte - Sacramento 104:88, Houston - Detroit 106:101 po prodl., Indiana - Portland 85:95, LA Clippers - Washington 123:108, Memphis - Denver 109:111, Milwaukee - Orlando 80:106, New Orleans - Minnesota 94:93, New York - New Jersey 89:115, Oklahoma City - Chicago 96:103, Phoenix - Philadelphia 126:116.