Zubří, Dukla a Karviná jsou v semifinále extraligy házenkářů

Házenkáři Zubří, pražské Dukly a Karviné postoupili do semifinále extraligy. Stačil jim k tomu minimální počet dvou zápasů, po úspěchu v domácím prostředí ve středu shodně vyhráli i v halách svých čtvrtfinálových soupeřů. Pokračovat tak bude už pouze série mezi Hranicemi a Lovosicemi, kterou rozhodne nedělní zápas v Hranicích.

Plzeň odehrála se Zubřím relativně vyrovnaný zápas. Po změně obranného systému se domácím podařilo zlikvidovat soupeřův náskok, pět minut před koncem se ale Plzeňští dopustili dvou technických chyb a Zubří brankami z rychlých útoků uniklo na tříbrankový rozdíl.

"Proti nejlepšímu celku soutěže po základní části jsme předvedli dobrý výkon. Prohráli jsme spíše vlastní naivností a nedisciplinovaností," uvedl trenér Plzně Vladimír Haber.

Také jičínská hala viděla dramatický duel. Domácí doplatili na hluchou desetiminutovku, během níž jim Karviná odskočila na 8:15, na konci první půle pak navíc dostal červenou kartu jičínský Lepieš. V 35. minutě sice Vtípil snížil na rozdíl dvou branek, ale víc se nadšeně bojující domácí hráči soupeři přiblížit nedokázali.

Rovněž Dukle stačila dvě utkání k tomu, aby si zajistila postup do semifinále. Kopřivnice držela s favoritem krok jen do 40. minuty, v závěru pak už domácím valem ubývaly síly a pražský celek toho dokázal využít ke zvýšení náskoku na konečných osm branek.

Jediným týmem, který dokázal natáhnout čtvrtfinálovou sérii na tři zápasy, se tak staly Lovosice. Hranice v jejich hale vedly jen v úvodu, pak domácí čtyřmi brankami za sebou otočili skóre na 6:3 a v utkání plném emocí a vyloučení už vedení nepustili. "Utkání jednoznačně rozhodl výborným výkonem náš brankář Kylíšek," řekl lovosický trenér Vojtěch Srba.

Čtvrtfinále play off házenkářské extraligy mužů - 2. utkání:
Kopřivnice - Dukla Praha 25:33 (14:15)
Nejvíce branek: Rachač 6, Hladký 6/2, Veřmiřovský 4/3 - Vraný 8, Stehlík 8/2, Rams 6. Rozhodčí: Bubeníček, Smékal. Sedmimetrové hody: 6/5 - 2/2. Vyloučení: 3:6. Diváci: 400. Konečný stav série: 0:2.
Jičín - Karviná 27:29 (12:16)
Nejvíce branek: Král 9/4, Rychna a Vtípil po 4, M. Bareš 3 - Šulc 6, T. Heinz 4/1, Požárek, Petrovský a Kočí po 3. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 5/4 - 1/1. Vyloučení: 8:4. Diváci: 500. Konečný stav série: 0:2.
Plzeň - Zubří 28:31 (14:18)
Nejvíce branek: Šik 10, Vinkelhöfer 7, Šetlík 4 - M. Hrstka 10, J. Hrstka a Randýsek po 8. Rozhodčí: Kohout, Novák. Sedmimetrové hody: 3/2 - 5/5. Vyloučení: 5:4. Diváci: 450. Konečný stav série: 0:2.
Lovosice - Hranice 31:25 (14:10)
Nejvíce branek: Havlát 9/1, Kratochvíl 5, Brecko a Jablonka po 4 - Brůna 7, Čadra 6/4, Galus 4. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 4/3 - 8/5. Vyloučení: 13:6. ČK: Kratochvíl - Hradil. Diváci: 250. Stav série: 1:1.