O basketbalový pohár se opět utkají Nymburk s Prostějovem

O vítězství v Českém poháru se v neděli v Brně utkají stejně jako před rokem favorizovaný Nymburk a Prostějov. Zatímco český mistr a obhájce prvenství Nymburk podle očekávání nedal v sobotním semifinále šanci Pardubicím a deklasoval je 92:42, ve druhém duelu Prostějov poprvé v této sezóně dokázal porazit Nový Jičín. Hanáci zvítězili 93:87.

Prostějov prohrál všechny čtyři vzájemné ligové zápasy, v Brně ale prakticky v celém utkání vedl. Nový Jičín několikrát snížil na rozdíl jediného bodu, překlopit ale výsledek nedokázal. V 37. minutě dokonce papírový favorit vyrovnal na 78:78, ale ani tentokrát jej Prostějov do vedení nepustil. "Byl to od nás disciplinovaný výkon a to je pro mě velice dobré zjištění," konstatoval prostějovský kouč Peter Bálint.

O vítězství Nymburka, který vyhrál předchozí tři ročníky, nebylo pochyb. Už v poločase vedli Středočeši o třicet bodů a ani po změně stran příliš nepolevili, byť se zápas už jen z povinnosti dohrával. "Hráli jsme velmi dobře proti zónové obraně soupeře," uvedl trenér Nymburka Muli Kacurin.

Semifinále Českého poháru basketbalistů
Nymburk - Pardubice 92:42 (25:11, 49:19, 65:33). Nejvíce bodů: Jagodnik 15, Gray 13, Benda, Lee a Slezák po 10 - Grepl 11, Payne 9, Horák 8. Rozhodčí: Vrážel, Hruša, Matějek. Trestné hody: 14/11 - 17/10. Fauly: 19:18. Trojky: 7:6. Diváci: 350. Nejlepší hráč: Jagodnik.
Prostějov - Nový Jičín 93:87 (29:25, 47:43, 72:66). Nejvíce bodů: Beechum a Falls po 18, Vrubl a Miller po 14 - Ubilla a Walker po 19, Pospíšil 12. Rozhodčí: Zachara, Paulík, Hošek. Trestné hody: 19/17 - 24/18. Fauly: 24:22. Trojky: 10:9. Diváci: 450. Nejlepší hráč: Falls.