Volejbalisté Ostravy získali extraligový bronz

OPAVA

Ostravští volejbalisté získali v extralize bronzové medaile. Svěřenci trenéra Jaroslava Tomáše dnes zvítězili v druhém utkání série o třetí místo v Opavě 3:1 a celkově svého soupeře porazili 2:0 na zápasy.

Ostrava loni obsadila v nejvyšší domácí soutěži druhé místo po finálové prohře s Českými Budějovicemi. Na medailové pozice se tým DHL prosadil i letos.

Opava vyhrála jen první set, i když v něm přišla o slibný náskok 21:14. V druhém dějství patřil úvod opět Opavě, ale hosté trpělivou hrou srovnali krok a v koncovce byli úspěšnější.

Třetí sada byla ve znamení mnoha chyb na obou stranách a několik sporných výroků rozhodčích Opavany natolik rozhodilo, že opět koncovku nezvládli.

Ve čtvrtém setu Opavští vedli už 13:9, ale proti možnému prodloužení zápasu se postavili zejména Klapal na bloku a Motys na smeči, kteří ztrátu dotáhli. Pak už byla jednoznačně lepším týmem Ostrava, mečbol proměnil razantním vytlučením opavských bloků Motys.

Druhý zápas o 3. místo v extralize volejbalistů:
Opava - Ostrava 1:3 (23, -22, -23, -19)
Rozhodčí: Došlík, L. Grabovský. Čas: 104 min. Diváci: 750. Konečný stav série: 0:2.