Rubriky:

Míčové sporty

Německý svaz potvrdil pozitivní dopingový test házenkáře Galii

24. dubna 2009 16:47 - LEMGO

Německý házenkářský svaz v pátek oficiálně oznámil, že český reprezentační brankář Martin Galia z týmu TBV Lemgo měl pozitivní dopingový test. Třicetiletý ostravský rodák zatím nebyl suspendován a zůstal členem kádru Lemga, nicméně v případě potvrzení dopingového nálezu po analýze B vzorku mu hrozí dvouletý trest.

O možném Galiově dopingu informoval už v týdnu list Hamburger Morgenpost. V pátek klub českého brankáře potvrdil, že 28. března byly v jeho těle při testu objeveny stopy zakázané látky octopamin.

Podle oficiálního webu Lemga se octopamin nachází v běžně dostupných lécích a také ve výživových doplňcích. Klub i Galia hodlají maximálně spolupracovat s antidopingovou komisí a poskytnout jí všechny údaje, které by mohly vést k vysvětlení případu.

Nyní se vyšetřování zaměří na to, které léky, jež obsahují zakázanou látku, Galia před dopingovou kontrolou bral. Sám český gólman v rozhovoru pro deník Sport uvedl, že byl v inkriminovaném období nemocný a na chřipku si vzal léky, jejichž užití nekonzultoval s klubovým doktorem.

ČTK

Zrušit