Rubriky:

Míčové sporty

Karviná zvládla drama v Zubří a pošesté v řadě získala titul

14. května 2009 20:16 - ZUBŘÍ

Karvinští házenkáři jsou pošesté v řadě českými mistry. Rozhodli o tom už ve třetím finálovém utkání, které v Zubří vyhráli po vypjatém průběhu 24:23 a obhájili mistrovský titul. Zlatý gól dal v 58. minutě ze sedmimetrového hodu nejlepší střelec zápasu Sliwka a nejlepší tým základní části soutěže už nedokázal odpovědět. Hektický závěr se neobešel bez strkanic na hřišti i v hledišti.

První čtvrthodina přinesla sice extrémní tempo a rychlou házenou, ale s tím i spoustu technických chyb. Jako první se trhla Karviná. Na Zubří jakoby znovu dolehl stín prvního zápasu, kdy mu vůbec nešly přesilovky. Z výhody proti oslabenému soupeři se v 18. minutě stal spíše zlý sen, v němž Baník třemi trefami otočil stav z 6:7 na 9:7.

Zubří sice jako oko v hlavě střežilo hostujícího střelce Petrovského, který se přes zdvojený blok skoro nedostal ke střele, o to více však vynikli jiní. Tajným esem kouče Hudečka byl mladík Sliwka, který se nebál vypálit z dálky a rychlými čtyřmi góly po nástupu na palubovku dal hostům slibný náskok 14:11. Střelba ze spojek byla slabinou Valachů. K tomu se přidala i smůla v koncovce, jen do přestávky šestkrát trefili tyč.

Domácí však rozjetého soupeře dokázali ukočírovat změnou v defenzivě. Obrana s dvojicí vysunutých hráčů přikryla karvinské střelce a góly z dálky hostům začaly chybět. Zubří se v nástupu do druhého poločasu vrátilo zpátky do hry a vyrovnalo na 16:16.

To, co Zubří pracně vybojovalo, vzápětí znehodnotilo vlastními chybami. Karviná po technických proviněních soupeře znovu utekla na 19:17 a 22:20, ale domácí v závěru zmobilizovali síly a výtečnou obranou Slezanům nedovolili takřka deset minut skórovat. Ve strhujícím závěru domácí ztrátu dorovnali, ale za stavu 23:23 přišli v útoku o míč a Mika dostal po faulu na unikajícího Heinze po třetím vyloučení červenou kartu. Sliwka dal navíc z nařízené sedmičky vítěznou branku.

Stav se už nezměnil, i když Zubří bylo poslední půlminutu u balonu i v přesile. Došlo už jen k hromadné roztržce u karvinské střídačky, po níž padla za sražení Pavlíčka další červená karta pro Titkova. Závěrečný trestný hod už Mrkva za záda nepustil a dal pošesté v řadě průchod karvinským oslavám.

Finále play off házenkářské extraligy mužů - 3. utkání:
Gumárny Zubří - Baník OKD Karviná 23:24 (13:14)
Nejvíce branek: J. Hrstka 6/1, Mika 4, Titkov 4/3, M. Hrstka 3 - Sliwka 7/3, Petrovský 5/3, Heinz a Pavlíček po 3. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 7/4 - 7/6. Vyloučení: 8:7. ČK: 58. Mika (po třetím vyloučení), 60. Titkov (oba Zubří). Diváci: 1400.
Konečný stav série: 0:3.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty