Rubriky:

Míčové sporty

Děčínský basketbalista Houška: Bronz je obrovským úspěchem

20. května 2009 16:56 - DĚČÍN

Děčínští basketbalisté mají za sebou úspěšnou sezónu, v níž potrápili favority a nakonec obsadili třetí místo v nejvyšší soutěži. Není divu, že kapitán družstva Jakub Houška byl při hodnocení spokojen.

V Mattoni NBL jste získali bronz. Co to pro vás znamená?

Osobně je to moje první medaile, což platí i o celém současném týmu. Pro děčínský basketbal jde o druhý bronz v historii po jedenácti letech. Takže to vnímáme jako obrovský úspěch. V semifinále jsme ještě doufali, že by to mohlo dopadnout i lépe, ale třikrát jsme těsně prohráli s Novým Jičínem. Přesto si myslím, že jsme v play-off potvrdili třetí místo ze základní části. Dík patří i fanouškům, kteří nás drželi celou sezónu. Z jejich fandění až mrazilo v zádech.

Jak byste charakterizoval děčínský celek?

Byli jsme super tým. Nikdo si nehrál na žádnou hvězdu. Všechno klapalo tak, jak má fungovat. Bylo nás dvanáct dříčů, kteří chtěli basketbalově pracovat. Pořád jsme se navzájem podporovali a věřili v medailový úspěch.

Družstvo většinou táhl americký rozehrávač Hatcher...

William Hatcher je vynikající hráč i fajn člověk. Potvrdil to i v play-off. Často byl nejlepším střelcem, prostě oporou.

Máte za sebou pátou sezónu v Děčíně. Byla nejúspěšnější?

Podle výsledků ano. Patřila k těm nejradostnějším. Ale to je zásluha celého družstva. Jako zkušený ligový borec se ještě necítím. V soutěži je spousta ostřílených basketbalistů, od kterých se mám co učit.

Zůstanete v klubu i nadále?

Uzavřel jsem smlouvu i na příští ročník. Líbí se mi atmosféra kolem děčínského basketbalu. Jsem tady spokojený a chtěl bych v Děčíně ještě pár let zůstat. Tým není postavený na principu: „Zahraj takhle, jinak půjdeš.“ Žádná ultimata. Vedení dává hráčům důvěru a prostě jim věří.

Josef Pešout, Právo

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty