Basketbalistky prohrály v přípravě s Austrálií 58:83

BRNO

České basketbalistky prohrály v Brně v prvním ze dvou přípravných zápasů před mistrovstvím Evropy s Austrálií rozdílem pětadvaceti bodů 58:83. O výsledku rozhodl už začátek zápasu, ve kterém Australanky i bez svých největších opor získaly snadno patnáctibodový náskok. V dalším průběhu se sice výkon českých hráček zlepšil, na zvrat ale rozhodně nemohly pomýšlet.

V českém týmu také chyběly hlavní opory Jana Veselá a Petra Kulichová, které nechal trenér Milan Veverka odpočívat a zařadí je až do úterní odvety. V sestavě nebyla ani Kateřina Elhotová, která odpočívá kvůli problémům s bolestmi zad a v tomto týdnu ještě skládá maturitní zkoušku.

"Zřejmě měly naše hráčky v úvodu až příliš velký respekt z toho, že hrají proti Austrálii," zhodnotil bodový propad v úvodu zápasu trenér Veverka. České hráčky hodně chybovaly v obraně, nechávaly soupeřkám hodně prostoru ke střelbě a vůbec nezvládly podkošové doskakování. Získaly pouhých 15 míčů, naopak hbité Australanky jich získaly 53.

V prvním poločase se dařilo pouze Kateřině Zohnové. Po změně stran se rozehrála Eva Vítečková, která ve druhém poločase nastřílela všech 16 bodů.

Odveta je na programu v úterý v 18:00 opět v hale Rosnička.

Česko - Austrálie 58:83 (12:32, 28:44, 46:58)
Nejvíce bodů: Vítečková 16, Zohnová 12, Maňáková 9 - Grimaová 22, Bishopová 18, Caminová 12. Rozhodčí: Paulík, Matějek. Trestné hody: 11/6 - 21/14. Fauly: 20:16. Trojky: 6:5. Diváci: 300.