Rubriky:

Míčové sporty

Házenkář Šuma se vrací po osmnácti letech do Lovosic

26. května 2009 20:09 - LOVOSICE

Házenkářské Lovosice hlásí velký letní přestup. Do čtvrtého celku letošního ročníku mužské extraligy se vrací odchovanec zdejšího klubu, 38letý Vladimír Šuma. A to po dlouhých osmnácti letech. Bývalý reprezentant Šuma, který má na svém kontě na 140 zápasů v národním týmu, přichází z Německa, kde působil nepřetržitě čtrnáct sezón.

„Vzpomínám si, že v roce 1991 odcházel z Lovosic do pražské Dukly jako velký talent. Hlavní část kariéry ale strávil v zemi našich západních sousedů. Hrál za Hagen, Solingen, Melsungen a naposledy Coburg. Byli jsme v kontaktu a jednání nakonec padla na úrodnou půdu. Plácli jsme si,“ říká k Šumově příchodu prezident lovosického klubu Václav Kubíček.

Šuma by se měl stát velkou oporou severočeského týmu a možná i hvězdou extraligy. „Počítáme s tím, že bude přínosem hlavně pro mladé hráče. A přál bych si, aby se prosadil i v rámci celé soutěže. V minulých letech nás nic k posilování kádru nenutilo, protože jsme měli vlastních hráčů dost. Teď nám ale několik kluků odchází a museli jsme na to reagovat,“ zdůraznil klubový šéf. „Pokud chceme pomýšlet znovu na první čtveřici tabulky, musíme mít odpovídající kádr. A tak pro to děláme v rámci finančních možnosti maximum,“ vysvětlil Kubíček.

Kromě Šumy, který se k týmu připojí počátkem července, přicházejí z německé Pirny 31letí Miloslav Krahulík a David Kalous. Krahulík je rovněž lovosickým odchovancem, působil i ve Frýdku-Místku a slovenské Považské Bystrici. Kalous pochází z Frýdku-Místku. „Nejdřív jsme usilovali jen o Krahulíka, ale pak jsme oslovili oba. A vyšlo to,“ pokyvuje hlavou prezident klubu. Dalšími novými hráči jsou 26letý brankář Milan Volák, naposledy hrající za německý Zwöniz, a 28letý Kamil Sochor, který se po dvou letech vrací z Loun.

Lovosice ale zaznamenávají i odchody. Trojice borců jde do Německa. Do Pirny míří 26letý brankář Luděk Kylíšek. Jeho o dva roky mladší bratr David Kylíšek putuje do Glauchau. Do nižší německé soutěže míří i 31letý Radim Vaněk. „Ani s jedním z nich jsme se nedomluvili na prodloužení smlouvy. Nechtěli naši další nabídku akceptovat s tím, že to zkusí v zahraničí,“ glosoval ztráty Kubíček. Klub opouští i Makedonec Petar Kogoj, který neodváděl očekávané výkony a Lovosičtí už o něj neměli zájem.

Josef Pešout, Právo

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty