Rubriky:

Míčové sporty

Volejbalistky Klapalová s Petrovou budou hrát v Soulu o bronz

30. května 2009 13:52 - SOUL

České plážové volejbalistky Hana Klapalová s Terezou Petrovou si na turnaji Světového okruhu v Soulu zahrají o třetí místo. Pro obě sedmadvacetileté hráčky je to největší úspěch v kariéře, jejich dosavadním maximem bylo deváté místo.

"Je to jako pohádka," napsaly české volejbalistky na svém webu. České duo si v sobotu nejprve ve třetím kole poradilo s třetím nasazeným párem Maria Clara a Carol z Brazílie, který porazilo 2:0 na sety. V další fázi sice Klapalová s Petrovou podlehly stejným poměrem dalším Jihoameričankám Renatě a Leao, ale v opravách využily zranění norské dvojice Hakedalové s Torlenovou a bez boje postoupily do semifinále. "První set Norky prohrály 18:21, ve druhém začaly mít problémy s křečemi a bylo to doma," uvedly Klapalová s Petrovou.

V duelu o finále narazily české hráčky na Brazilky Talitu s Mariou Antonelliovou. Čtvrté nasazené dvojici podlehly za třicet minut po setech 12:21 a 10:21. "Při západu slunce a sílícím větru jsme dostaly nakládačku, ale co na tom. Na zítra nabereme síly a popereme se o medaili," napsaly volejbalistky.  V neděli je čeká zápas o bronz a prémii 15 000 dolarů proti jejich přemožitelkám ze čtvrtého kola Renatě a Leao. Ve finále nastoupí Talita s Marií Antonelliovou proti nejvýše nasazené dvojici Američanek Rossové a Kessyové.

Klapalová s Petrovou můžou třetím místem vyrovnat nejlepší výkon českých plážových volejbalistek na Světovém okruhu.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu žen v Soulu:
3. kolo: Klapalová, Petrová (22-ČR) - Maria Clara, Carol (3-Braz.) 2:0 (19, 17).
4. kolo: Renata, Leao (7-Braz.) - Klapalová, Petrová 2:0 (17, 19).
Opravy: Klapalová, Petrová - Hakedalová, Torlenová (Nor.) skreč.
Semifinále: Talita, Maria Antonelliová (4-Braz.) - Klapalová, Petrová 2:0 (12, 10).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty