Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalisté Nymburka získali drtivým závěrem šestý titul

30. května 2009 19:48 - NOVÝ JIČÍN

Basketbalisté Nymburka získali šestý mistrovský titul za sebou. K obhajobě ligového prvenství jim ve finále s Novým Jičínem stačil minimální počet čtyř zápasů. I když v sobotu byli v sérii nejblíže prohře a ještě před závěrečnou čtvrtinou ztráceli v Novém Jičíně devět bodů, drtivým finišem nepříznivý vývoj otočili a zvítězili 82:74.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Na domácích byla viditelná snaha nenechat si utéct začátek utkání a výsledkem bylo šest úvodních bodů zápasu. Nymburk se ale po několika "zastřelovacích" pokusech chytil a odpověděl osmibodovou šňůrou. Mistra táhl zpět do zápasu ostrostřelec Lee, který dal v první čtvrtině polovinu nymburských bodů. Mírně navrch měl přesto nadále Nový Jičín, protože vedle Ubilly se dokázal přes nymburskou obranu prosadit i Pospíšil.

K trháku domácí nasadili hned v úvodu druhé čtvrtiny. I na novojičínský tým poprvé ve finále sedla střelecká pohoda, Hájek s Pospíšilem dali sedm bodů v řadě a výsledkem bylo vedení 29:20. Pod tlakem nepříznivého skóre najednou ani Nymburk nebyl tak precizní v koncovce. Některé střely skončily na obroučce, další doskočili domácí pod košem.

Severomoravané si drželi mírný odstup, aby na soka v úvodu třetí desetiminutovky znovu udeřili. Mužem okamžiku se stal Pospíšil, který posbíral několik míčů v obraně a po jeho tříbodovém zásahu vedli domácí už 51:36. Jičín ale vládl zejména pružnou obranou, která hostujícím střelcům vůbec neseděla. Nymburk dal na své poměry za třicet minut hry jen slabých 51 bodů, ale v závěru doslova ofenzivně explodoval.

Koncovku Středočeši zvládli s grácií mistrů. Od stavu 47:60 dali šestnáct bodů za sebou a koncepci domácí hry roztrhali jako papír. Novému Jičínu jakoby došly síly i víra v úspěch. Šarovič dlouhé střelecké mlčení sice přerušil trojkou na 63:63, ale dominantní hosté už nebyli k zastavení. Přidali dalších osm bodů a úsek mezi 29. a 35. minutou vyhráli 24:3. Z takového direktu už se domácí nevzpamatovali, závěr nedokázali zdramatizovat a hosté si pohlídali bezpečný odstup.

Finále play off první basketbalové ligy mužů - 4. zápas:
Nový Jičín - Nymburk 74:82 (22:20, 40:34, 60:51)

Nejvíce bodů: Šarovič 18, Pospíšil 15, Ubilla 12 - Lee 22, Schilb 17, Jagodnik 14, Benda 12. Rozhodčí: Dolinek, Vyklický, Paulík. Trestné hody: 23/19 - 19/15. Fauly: 22:22. Trojky: 7:5. Diváci: 1100 (vyprodáno). Konečný stav série: 0:4.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty