Rubriky:

Míčové sporty

VIDEO: Navrátilec Juříček se spasitelem necítí, na Portugalce si věří

9. června 2009 19:17

Po delší pauze se do reprezentace vrací házenkář Montpellieru David Juříček. Ten se před dvěma lety rozhodl po zdravotních problémech soustředit na práci v klubu, národnímu celku vypomohl loni v neúspěšném play-off o účast na mistrovství světa proti Srbsku. Nyní se pivot francouzského mistra chystá na středeční zápas proti Portugalsku.

 

www.jiri-reichl.cz

Proti Portugalcům jste favoritem, souhlasíte?

Určitě, nemíním se za nic schovávat. Chceme postoupit, hrajeme doma. Cítíme se jako favorit, ale to neznamená, že zápas bude jednoduchý.

V národním celku jste po delší době, těšíte se na duel kvalifikace ME 2010?

Samozřejmě se těším, motivace je po přestávce o to větší. Chci odehrát co nejlepší zápas, abych se na kvalifikaci podílel. Tým je ale dostatečně silný na to, aby vše zvládl. Důležité kroky jsme už udělali - vítězstvím nad Francií v Brně.

Jak jste sledoval spoluhráče z Montpellieru?

V televizi. Prožívám to ještě hůř než na hřišti. Třeba zápas proti Francii se mi moc líbil. Přeci jen jsme asi jediní, kteří je v zápase, ve kterém o něco šlo, dokázali porazit.

Nemrzelo vás, že jste u vítězství nebyl?

Samozřejmě mrzelo. Porazit Francouze, zvlášť v takové atmosféře. Každý dělá sport pro takové zápasy. Ale nelituju svého rozhodnutí, že jsem se rozhodl si dát pauzu.

Jak byste popsal současnou českou reprezentaci?

Tým je obrovsky silný a necítím se v roli nějakého zachránce. Jsem rád, že mohu být jeho součástí a mohu přispět k postupu. Na klucích je vidět, že hrají podstatné role v nejlepších klubech Evropy.

Kolik z mladých kolegů jste neznal?

Je jich víc, ale to je logické. S Honzou Filipem a Milošem Slabým patříme k nejstarším. Naopak to můžu brát jako poklonu, že jsem se tak dlouho v reprezentaci udržel. S některými hráči z české ligy se neznám, protože jsem odešel do zahraničí dřív.

Dá se počítat s vaším trvalým návratem do národního celku?

Trvá rozhodnutí, že jsem reprezentaci k dispozici v termínech, které nekolidují s klubovými zápasy. V případě postupu na mistrovství Evropy bych za současné situace nejel. Šampionát je uprostřed sezóny. Necítím se schopen hrát naplno v klubu i v reprezentaci na všech akcích.

fly, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty