Rubriky:

Míčové sporty

Ruské basketbalistky po boji s Lotyšskem udržely šanci na titul

18. června 2009 21:56 - RIGA

Ruské basketbalistky pokračují na mistrovství Evropy v cestě za obhajobou titulu, i když ve čtvrtfinále s domácím Lotyšskem měly namále a zvítězily 69:64 až po prodloužení. V pátek se ruské hráčky utkají se Španělskem. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Bělorusko a Francie, která v dalším čtvrtečním těsném utkání zdolala Řecko 51:49.

 

Ints Kalnins, Reuters

Lotyškám nepomohlo ani 23 bodů nejlepší střelkyně zápasu Anete Jekabsoneové-Žogotaové. Do poslední minuty základní hrací doby vstupovaly s mírným vedením 51:50, ale nakonec si vynutila prodloužení se sirénou úspěšným průnikem Gunta Basková.

I nastavená pětiminutovka měla dramatický průběh a 13 sekund před koncem vedly Rusky jen o bod. Z trestných hodů pak ale potvrdily jejich vítězství Rebekka Hammonová a Maria Stěpanovová. Ruské reprezentantky se pokusí v pátek postoupit do finále mistrovství Evropy popáté ze sebou.

Francouzky se dostaly mezi nejlepší čtveřici poprvé od roku 2001, kdy na domácí půdě získaly titul. Řekyně vedené oporou USK Praha Evanthií Maltsiovou, která nastřílela 18 bodů, měly dvě minuty před koncem čtyřbodový náskok. Pak ale Celine Dumercová a Florence Lepronová tříbodovými koši skóre otočily. V poslední minutě už Francouzky těsný náskok uhájily.

Všichni semifinalisti se zajistili účast na mistrovství světa, které příští rok uspořádá Česká republika.

Basketbalové ME žen v Rize:
Čtvrtfinále:

Francie - Řecko 51:49 (22:21), Rusko - Lotyšsko 69:64 po prodl. (53:53, 26:30).

Semifinálové dvojice:
Bělorusko - Francie, Španělsko - Rusko.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty