Rubriky:

Míčové sporty

Plážoví volejbalisté Bíza a Rotrekl podlehli na MS Rakušanům

29. června 2009 12:16 - STAVANGER

Plážoví volejbalisté Michal Bíza a Pavel Rotrekl na mistrovství světa ve Stavangeru poprvé prohráli. Po pondělní hladké porážce 0:2 s rakouským párem Clemens Doppler, Matthias Mellitzer si česká dvojice zkomplikovala vyhlídky na postup do vyřazovací části. Naopak prvního vítězství se dočkaly Hana Klapalová s Terezou Petrovou.

 

Bison&Rose

Bíza s Rotreklem přitom dobře začali a vedli 5:2. "Jenže následující minirozehru prohráli 1:6 a rázem se skóre otočilo. Rakušani najednou vyrostli, podařilo se jim pár šťastných míčů a byli na koni. My jen přihlíželi a ani jsme nebyli schopni vzít si time out, tak jsme byli vykolejení," řekl ČTK reprezentační trenér Michal Palinek.

Jeho svěřencům se nedařilo ubránit Mellitzera, přestože byl podle kouče velice nervózní. "Na rozdíl od nás ho partner vytáhl a pomohl mu. To mi u našich kluků chybělo a to rozhodlo. Rakušani byli přesnější a důslednější. Ve druhém setu svitla šance, kdy jsme stáhli z 9:12 na 12:12, ale po time outu jsme zkazili podání, a to byl poslední hřebíček do rakve," dodal Palinek.

Rotrekl: Soupeř hrál bez chyb

Právě s tímto párem se Bíza a Rotrekl připravovali na počátku června v Rakousku. Italský trenér Rakušanů Marco Solustri si při té příležitosti české hráče dobře prohlédl a stanovil taktiku, na kterou v pondělí nedokázali najít protizbraň. "Soupeř hrál bez chyb a my jsme na něj po celé utkání nenašli účinný recept. Nedá se nic dělat, proti Němcům to bude hop, nebo trop," poznamenal Rotrekl.

"Začátek jsme měli dobrý a v prvním setu jsme vedli 5:2. Jenže místo uklidnění jsme pak začali kupit zbytečné chyby a už jsme se nevzpamatovali. Byl to špatný zápas, vůbec nic nám nešlo. Doufám, že rychle zapomeneme a v závěrečném zápase s Němci se popereme o postup," konstatoval Bíza.

Bíza s Rotreklem zatím mají na třetím místě v tabulce skupiny F jedno vítězství a pasivní skóre setů 2:3. Z třetích míst ve dvanácti skupinách postoupí do play off osm celků s nejlepší bilancí, české hráče však ještě čeká středeční duel s dosud neporaženými Němci Davidem Klempererem a Erikem Korengem.

Klapalová s Petrovou se první výhry dočkaly v duelu s Řekyněmi Efthalií Kutrumaniduovou a Eydaxou Argiropulovou, které porazily 2:0 na sety. Posledními soupeřkami české dvojice ve skupině C ve středu bude třetí nasazený pár Larissa a Juliana. Brazilky jsou zatím v Norsku bez porážky a ve dvou zápasech ztratily jediný set.

MS v plážovém volejbalu ve Stavangeru:
Muži - skupina F:
Doppler, Mellitzer (43-Rak.) - Bíza, Rotrekl (19-ČR) 2:0 (14, 16).

Ženy - skupina C:

Klapalová, Petrová (22-ČR) - Kutrumaniduová, Argiropulová (46-Řec.) 2:0 (15, 18).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty