Volejbalistky Klapalová s Petrovou jsou v Moskvě v osmifinále

MOSKVA

Plážové volejbalistky Hana Klapalová s Terezou Petrovou skončí na turnaji Světového okruhu v Moskvě nejhůře na devátém místě. Ve čtvrtek porazily ve druhém kole po tuhém boji ukrajinský pár Galyna Ošejková, Svitlana Baburinová 2:1 a postoupily do osmifinále.

Česká dvojice přitom zahájila ve středu soutěž kategorie Grand Slam v základní skupině dvěma porážkami, dnes ale v klíčovém duelu přehrála 2:0 Mexičanky Candelasovou a Garciaovou a vybojovala postup do play off.

Tam Češky s Ukrajinkami bojovaly bezmála hodinu, než rozhodující sadu pro sebe rozhodly v poměru 15:12, a v pátek se utkají o postup do čtvrtfinále s Američankami Akersovou a Turnerovou, turnajovými šestkami.

Mužům se ve čtvrtek nedařilo a Michal Bíza s Robertem Kufou i Přemysl Kubala s Petrem Benešem v základních skupinách oba své zápasy prohráli.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu mužů a žen kategorie Grand Slam v Moskvě:
Muži:
Skupina L: Ricardo, Emanuel (3-Braz.) - Bíza, Kufa (30-ČR) 2:0 (18, 16), Asahi, Širatori (14-Jap.) - Bíza, Kufa 2:1 (-18, 23, 10).
Skupina Q: Kolodinskij, Barsuk (9-Rus.) - Kubala, P. Beneš (24-ČR) 2:0 (22, 15), Bruno, Maciel (8-Braz.) - Kubala, P. Beneš 2:0 (11, 21).
Ženy:
Skupina H: Klapalová, Petrová (24-ČR) - Candelasová, Garciaová (25-Mex.) 2:0 (18, 17).
1. kolo: Klapalová, Petrová - Ošejková, Baburinová (26-Ukr.) 2:1 (15, -21, 12).