Basketbalisté na turnaji v Itálii porazili o pět bodů Švédsko

BORMIO

Čeští basketbalisté si na turnaji v italském Bormiu připsali druhé vítězství. Po páteční výhře nad Senegalem dnes svěřenci trenéra Michala Ježdíka porazili 70:65 Švédsko a v sobotu se utkají s domácí Itálií o první místo.

Na rozdíl od brzy jasného duelu s africkým týmem v pátek Češi rozhodli o výhře nad Seveřany až v druhém poločase. Do kabin šli za nepříznivého stavu 30:37, nicméně po návratu na palubovku přestříleli soupeře ve třetí čtvrtině 19:8 a vedení už udrželi.

Nejlepšími střelci českého mužstva byli Sokolovský a Slezák s 11 body, Švédům nebylo nic platných ani 20 bodů Skjöldebranda.

Sobotní zápas s Itálií bude reprízou čtvrtečního přípravného duelu, v němž Ježdíkův tým podlehl po koši inkasovaném dvě sekundy před koncem o jeden bod. Česká reprezentace se v Itálii připravuje na srpnovou baráž o udržení v elitní divizi A mistrovství Evropy.