České volejbalistky prohrály v kvalifikaci o MS s Itálií 0:3

CONEGLIANO

České volejbalistky prohrály v Coneglianu ve svém druhém utkání v kvalifikaci o postup na mistrovství světa 2010 s domácí Itálií za pouhých 73 minut 0:3 po setech 24:26, 13:25 a 25:27. Tým Táni Krempaské se v neděli od 18:00 utká v rozhodujícím zápase o postup s Běloruskem, které porazilo v dnešním druhém duelu Bulharsko 3:1.

Český tým sehrál s favorizovanými Italkami dva vyrovnané sety, ve kterých mu ale nevyšly koncovky. Dokonce Češky neproměnily setboly. Prostřední sada ale byla jednoznačnou záležitostí soupeře.

Trenéři Krempaská a Ondřej Marek vsadili na úspěšnou sestavu z pátečního vítězného utkání s Bulharskem. V základní sestavě se objevila smečařka Adlerová, kterou od třetího setu nahradila Havlíčková. České volejbalistky držely v prvním setu krok s výjimkou podání ve všech činnostech. V koncovce ale využily Italky výhodu domácího prostředí.

Ve druhém setu se podařilo hned v počátku domácím volejbalistkám získat důležitý náskok, který byl výsledkem zvýšeného důrazu v útoku a přesnějších bloků. Italky se ujaly vedení 13:7, české hráčky ztratily kontakt a v této fázi zápasu se jim příliš nedařilo.

Nečekaný obrat dostalo utkání ve třetí sadě, kdy se české volejbalistky probraly z útlumu a naopak převzaly iniciativu. V útočných akcích se prosazovaly hlavně Matuszková, Havelková a Bucková. Český tým vedl 8:5 a 10:9. Italky ale srovnaly krok, ale v koncovce získaly české hráčky opět slibný náskok 23:21 a ještě měly dva setboly. Jenže Italky se štěstím srovnaly na 25:25 a výhru už si vzít nenechaly.

Itálie - Česko 3:0 (24, 13, 25)
Sestava ČR: Adlerová, Bucková, Matuszková, Mühlsteinová, Havelková, Plchotová, libero Tomanová - Jášová, Havlíčková.
Bulharsko - Bělorusko 1:3 (18, -16, -23, -22)
1.Itálie2206:0150:1124
2.Česko2113:4158:1633
3.Bělorusko2113:4143:1613
4.Bulharsko2022:6174:1892