Rubriky:

Míčové sporty

Národní tým bez Welsche, nemá smlouvu

24. července 2009 08:33 - PRAHA

Zatím bez klíčového basketbalisty Jiřího Welsche, jemuž vypršela v Malaze smlouva a během jednání o nové nechce riskovat zranění, absolvuje reprezentace přípravu na srpnovou baráž o udržení v elitní kvalifikační skupině ME.

 

archiv

„Jsme domluveni, že Jirka se připojí k národnímu týmu teprve po zajištění angažmá. Prioritou je pro něj setrvání ve Španělsku a můžeme jen doufat, že kontrakt podepíše do 5. srpna, než rozehrajeme baráž v Estonsku,“ říká trenér Michal Ježdík. Chápe, že Welsch zatím nechce jít do rizika, a ohledně včasného zapojení opory do mužstva zůstává mírným optimistou.

„Nepochybuji o tom, že by zapadnul rychle. Styl hry zná, navíc je výborně koučovatelný. Pro nás by byl důležitý i v tom, že vedle něj určitě poroste výkon ostatních,“ uvažuje trenér. „Čím dřív s námi Welsch bude, tím líp, protože je vůdčím typem a tmelí celý kolektiv,“ cituje ČTK Tomáše Satoranského, kterému v 17 letech už leží na stole nabídka ze španělské Sevilly.

Ze zdravotních nebo rodinných důvodů se ale z baráže omluvili i Luboš Bartoň, Michal Křemen, Radek Nečas, Pavel Beneš a Maurice Whitfield. „Ty omluvy přišly v poněkud nevhodný čas, protože nezdar v baráži by nás prakticky na příští čtyři roky vyřadil ze hry o šampionát,“ říká Ježdík, jemuž ze zkušené osy zůstali v reprezentační sestavě jen Nymburští Ladislav Sokolovský a Petr Benda. Vedle nich dostávají velkou příležitost mladí legionáři: Jan Veselý z Partizanu Bělehrad či David Jelínek z Badalony a Tomáš Hampl z Bilbaa.

O místo v sestavě si řekl i z univerzitních studií v zámoří se vracející rozehrávač David Marek. Přípravná fáze omlazenému týmu zatím vychází. Češi vyhráli bez porážky turnaj v Itálii a už dnes začínají další ve Štrasburku, kde se utkají s Rakušany, Belgičany a domácími Francouzi. „Mladí se nebojí převzít zodpovědnost. Snažíme se udržet tým v rovnoměrné rotaci hráčů a zachovat vysoké procento střelby i výborný doskok, hlavně tím jsme soupeře předčili,“ uvažuje Ježdík.

Martin Kézr, Právo

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty