Basketbalisté podlehli Francii a na turnaji skončili druzí

ŠTRASBURK

Čeští basketbalisté dnes prohráli na závěr turnaje ve Štrasburku s domácí Francií 66:84 a obsadili druhé místo. První porážku po pěti výhrách v přípravných duelech před srpnovou baráží o udržení v divizi A mistrovství Evropy si svěřenci Michala Ježdíka připsali především kvůli výkonu ve druhé čtvrtině, kterou prohráli o 14 bodů.

Český tým měl sice převahu pod košem, kde soupeře přeskákal 31:23, ale na osud utkání měl vliv úvod druhé čtvrtiny, ve kterém hosté inkasovali prvních 13 bodů, než se po čtyřech minutách trefil Petr Benda. V poslední části Ježdíkův celek mocně dotahoval a přiblížil se až na 62:66, ale v závěrečné čtyřminutovce už přidal jen koš a dvě šestky.

Ve francouzském týmu, který se stejně jako hostitelé předchozího turnaje Italové připravuje na dodatečnou kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy, nastoupila řada hráčů se zkušenostmi z NBA. Nicolas Batum z Portlandu byl s 15 body nejlepším střelcem zápasu, prosadili se i Boris Diaw z Charlotte (13 bodů), Joakim Noah z Chicaga (11) či Johan Petro z Denveru (7). Český tým táhl Benda s 13 body a 12 doskoky.

Francie - Česko 84:66 (19:21, 45:33, 65:53)
Nejvíce bodů: Batum 15, Diaw 13, Pietrus 12, Noah 11, Diarra 10 - Benda 13, Sokolovský 12, Pumprla 10.
Belgie - Rakousko 81:51 (36:35)
Konečné pořadí: 1. Francie 6 b., 2. Česko 5, 3. Belgie 4, 4. Rakousko 3.