Juniorské basketbalistky neudržely náskok, v play -ff je Francie

BANGKOK

Nepovedený druhý poločas zápasu s Francií připravil české juniorské basketbalistky o postup do čtvrtfinále mistrovství světa v Thajsku. Svěřenkyně trenérky Romany Ptáčkové ve středu v závěrečném utkání osmifinálové části prohrály 58:73, přestože v poločase vedly rozdílem jedenácti bodů 40:29.

Po přestávce však daly za 20 minut jen 18 bodů a místo play off je čekají boje ve skupině o 9. až 12. místo. Jejich nejbližším soupeřem bude v pátek Čína.

Po předchozí porážce se suverénní Austrálií začaly české juniorky klíčový duel výborně a také díky čtrnáctibodové šňůře ovládly úvodní poločas. Francouzky se ale vzepřely a v třetí čtvrtině dokázaly snížit na rozdíl dvou bodů. Závěrečná část se nesla ve stejném duchu, takže na čtvrtfinálový souboj s Američankami se mohou těšit hráčky Francie.

Nejlepší českou střelkyní v zápase byla Kateřina Bartoňová, která dala 16 bodů. V druhé půli však zaznamenala jen dva body.