Beachvolejbalový turnaj v Klagenfurtu vyhráli Rogers a Dalhausser

KLAGENFURT

Olympijští vítězové v plážovém volejbalu Todd Rogers a Philip Dalhausser vyhráli grandslamový turnaj Světového okruhu v Klagenfurtu. Američané ve finále porazili vicemistry světa Harleyho a Alisona z Brazílie 15:12 v třetím setu a za první místo získali prémii 43 500 dolarů.

Americká dvojice plážových volejbalistů Phil Dalhausser (vpravo) a Todd Rogers. Archivní foto.

Rogers a Dalhausser vyhráli druhý grandslamový turnaj za sebou, před týdnem triumfovali v Marseille. Na červencovém mistrovství světa ve Stavangeru obhajovali předloňský titul, ale na rozdíl od svých dnešních soupeřů nezvládli semifinále a skončili na třetím místě.

Z tří českých párů se do hlavní soutěže v Klagenfurtu probojovali pouze Přemysl Kubala s Petrem Benešem a po třech porážkách ve skupině obsadili 25. místo.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu mužů v Klagenfurtu (kategorie Grand Slam):
Finále: Rogers, Dalhausser (3-USA) - Harley, Alison (2-Braz.) 2:1 (19, -12, 12),
o 3. místo: Nummerdor, Schuil (8-Niz.) - Kolodinskij, Barsuk (13-Rus.) 2:0 (19, 17),
semifinále: Rogers, Dalhausser - Kolodinskij, Barsuk 2:0 (15, 15), Harley, Alison - Nummerdor, Schuil 2:1 (-19, 13, 15).