Mladí házenkáři na MS prohráli s Alžírskem, ale postupují

KÁHIRA

Čeští házenkáři prohráli na mistrovství světa do 21 let v Káhiře poslední zápas základní části. Úterní porážka s Alžírskem 29:33 ale nemohla nic změnit na tom, že Češi postupují ze třetího místa skupiny D do další fáze šampionátu.

Trenér Jaroslav Hudeček proti Alžírsku šetřil některé hráče, jako třeba Hrstku, a Miku nechal úplně odpočívat. Na začátku jeho výběr vedl 7:4, ale pak nedal za sedm minut ani gól a poločas prohrál o čtyři branky 14:18. Češi pak sice dokázali v druhé části ve 48. minutě snížit po brance Šíry na 24:25, ale víc nestihli.

Ve středu je na mistrovství světa volný den. Program pro české hráče pak pokračuje zápasy ve finálových skupinách. V těch se utkají se třemi týmy skupiny C Slovinskem, Švédskem a Estonskem.

Mistrovství světa juniorů v házené v Káhiře:
Základní skupina D:
Česko - Alžírsko 29:33 (14:18), Bělorusko - Maroko 31:22 (17:10).
Pořadí skupiny D: 1. Dánsko 4 zápasy/8 bodů, 2. Portugalsko 4/8, 3. Česko 5/4, 4. Bělorusko 5/4, 5. Alžírsko 5/3, 6. Maroko 5/1.