Rubriky:

Míčové sporty

Živě

Volejbalistky Kolocová a Sluková mají z ME do 23 let opět stříbro

16. srpna 2009 17:21 - KALININGRAD

České plážové volejbalistky Kristýna Kolocová a Markéta Sluková obhájily na mistrovství Evropy do 23 let stříbrné medaile. Ve finále v Kaliningradu v neděli podlehly německému páru Bütheová, Grossnerová 1:2 na sety.

"Porážka nás hrozně mrzí, protože na celkové prvenství jsme rozhodně měly. Němky nebyly lepší než my, ale přiklonilo se k nim víc štěstí a na nás se taky trochu podepsala únava," řekla ČTK Sluková a připomněla, že český pár může v této věkové kategorii hrát ještě v příštím roce.

Kolocová se Slukovou pomýšlely po loňském stříbru z portugalského Espinha na titul, neboť byly nejvýše nasazeným párem a ve finále nastoupily až proti turnajovým jednadvacítkám. Ty však v rozhodujícím tie-breaku zvítězily 15:13. Zápas o zlato trval 61 minut.

"Jsme zklamané, titul byl tak blízko... Skončit dvakrát druhé na evropském šampionátu je na jednu stranu super, jenže po téhle porážce nám přece jen kousek k úplné spokojenosti chybí," uvedla Kolocová. "Dvakrát jsme měly v koncovce tie-breaku na ruce vyrovnání - na 12:12 i na 13:13. Rozhodlo především to, že soupeřky v rozhodujících fázích dokázaly lépe bránit než my," dodala.

České hráčky přijely do Ruska s čerstvou zkušeností ze Světového okruhu. Na konci července si odbyly premiéru v Klagenfurtu, kde z kvalifikace prošly až do osmifinále a devátým místem dosáhly životního úspěchu. Nyní je čeká další vystoupení mezi seniorskou elitou, za týden se představí v Haagu.

Mistrovství Evropy v plážovém volejbalu hráčů a hráček do 23 let v Kaliningradu (Rusko):
Muži do 23 let:
Finále: Walkenhorst, Windscheif (Něm.) - Jutvalin, Kosťuchin (Rus.) 2:0 (10, 14),
o 3. místo: Köhler, Rohde (Něm.) - Kadziola, Szalankiewicz (Pol.) 2:1 (-16, 21, 11).
Umístění české dvojice: 17. R. Kufa, Růčka.
Ženy do 23 let:
Finále: Bütheová, Grossnerová (Něm.) - Kolocová, Sluková (ČR) 2:1 (18, -20, 13),
o 3. místo: Borgerová, Sudeová (Něm.) - Urbanová, Wiatrová (Pol.) 2:0 (22, 15).
Umístění další české dvojice: 9. Řeháčková, Vorlová.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.