Rubriky:

Míčové sporty

Volejbalistů jede na ME čtrnáct, přibyli Škach, Král a Václavík

30. srpna 2009 19:01 - PRAHA

Nový trenér volejbalové reprezentace Jan Svoboda pojede na mistrovství Evropy do Turecka s čtrnácti hráči. Kouč využil nového pravidla a rozšířil nominaci o druhé libero Jana Václavíka a blokaře Jiřího Krále. Zbytek mužstva je téměř shodný s týmem, který před dvěma týdny vybojoval ve Varně postup na světový šampionát 2010, jen druhého nahrávače Zdeňka Haníka mladšího nahradil zkušený Jaroslav Škach.

 

Radek Petrášek, ČTK

"Haník se s námi od začátku letního bloku připravoval s tím, že pokud se uzdraví Boula nebo vrátí Škach, dostanou v závěrečné nominaci přednost," řekl dnes ČTK Svoboda. Haník junior ještě s týmem absolvoval přípravné zápasy na Slovensku, ale na ME nakonec v úterý odletí čtyřiatřicetiletý Škach, nejstarší hráč českého výběru.

Čtrnáct volejbalistů v konečné nominaci je letošní novinkou. "Týmy si mohou vybrat, zda pojedou s dvanácti nebo čtrnácti hráči. Nám svaz umožnil nominovat čtrnáctku, čehož jsme využili. Třináctým hráčem tak je Václavík, čtrnáctým Král," dodal Svoboda, jenž převzal národní mužstvo v minulém týdnu po nečekaném odstoupení hlavního kouče Zdeňka Haníka.

Na ME v Turecku se česká reprezentace střetne v základní skupině D od pátku do neděle příštího týdne s týmy Srbska, Itálie a Bulharska.

Nominace českého týmu na ME:
Nahrávači: Jaroslav Škach (SCC Berlín/Něm.), Lukáš Ticháček (Friedrichshafen/Něm.), blokaři: Aleš Holubec (Maaseik/Belg.), Jiří Král (Padova/It.), Martin Lébl (Macerata/It.), Jakub Veselý (Sete/Fr.), smečaři: Ondřej Hudeček (Montpellier/Fr.), Marek Novotný (Malco Hellas/Řec.), Peter Pláteník (Cuneo/It.), Jiří Popelka (SCC Berlín), univerzálové: David Konečný (Tours/Fr.), Jan Štokr (Perugia/It.), libera: Martin Kryštof (SCC Berlín), Jan Václavík (Ostrava).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty