Míčové sporty

České volejbalistky prohrály i podruhé v přípravě s Běloruskem

2. září 2009 20:48 - OPAVA

České volejbalistky ve středu prohrály v Opavě i ve druhém přípravném duelu s Běloruskem 2:3, když získaly první a poslední sadu. Zápas se hrál po domluvě soupeřů na pět setů. V českém týmu už chyběly blokařka Michaela Hasalíková a nahravačka Šárka Kubínová, které se nevešly do nominované dvanáctky pro mistrovství Evropy v Polsku.

Trenérka Táňa Krempaská vsadila v prvním setu na osvědčenou sestavu Mühlsteinová, Matuszková, Plchotová, Bucková, Šenková, Havelková a libero Tomanová. V této fázi zápasu český tým soupeřky přehrával ve všech směrech. "Riskovali jsme při podání, vycházela nám i přihrávka Mühlsteinové. Myslela jsem si, že v tomto duchu odehrajeme celé utkání," řekla ČTK Krempaská. Jenže po vystřídání nastal ve druhém setu nečekaný obrat.

"Soupeřky přitlačily na servisu, dostaly nás pod tlak, měly i kvalitní dvojbloky. Druhý set se nám vůbec nevydařil. Ve třetím dějství jsme se chtěly vrátit do zápasu opět riskovaným podáním. To nám však už nevycházelo jako v úvodu zápasu. Také proto, že Bělorusky měly velmi dobrý příjem podání," uvedla Krempaská.

V Opavě se budou české volejbalistky připravovat do čtvrtka. V pátek odletí do Bulharska, kde sehrají od soboty do pondělí ve Varně tři přípravné zápasy s domácí reprezentací.

Nominace českých volejbalistek na ME
Nahrávačky: Michaela Jelínková, Lucie Mühlsteinová, smečařky: Vendula Adlerová, Aneta Havlíčková, Helena Havelková, Julie Jášová, Tereza Matuszková, Jana Šenková, blokařky: Kateřina Bucková, Anna Kallistová, Ivana Plchotová, libero: Markéta Tomanová.

Časová osa: Míčové sporty