Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalista Jordan byl uveden do Síně slávy

11. září 2009 21:15 - SPRINGFIELD

Basketbalová Síň slávy má od pátku ve svých řadách jednoho z nejprominentnějších členů. Mezi legendy byl oficiálně uveden Michael Jordan, o kterém se hovoří jako nejlepším hráči všech dob.

 

Jason DeCrow, ČTK/AP

"Lidé říkají, že jsem byl ten nejlepší, kdo kdy tuhle hru hrál. Trochu mě to děsí. Nikdy jsem nehrál proti Jerrymu Westovi, nikdy proti Elginu Baylorovi, nikdy proti Wiltu Chamberlainovi. Ano, líbilo by se mi to, ale říct, že jsem nejlepší, to nemohu rozhodnout já," řekl na tiskové konferenci Jordan.

Dnes šestačtyřicetiletý podnikatel a funkcionář dovedl v NBA k šesti titulům Chicago Bulls, pětkrát byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem sezony (MVP), desetkrát byl králem střelců, čtrnáctkrát hrál Utkání hvězd. Kariéru završil dvěma sezonami v týmu Washington Wizards (2001-2003) a dnes je šéfem basketbalových operací v klubu Charlotte Bobcats.

Spolu s ním se pocty dočkali i pivot David Robinson, rozehrávač John Stockton, kouč Jerry Sloan a univerzitní trenérka Vivian Stringerová. Ve středu pozornosti byl ale ke své nelibosti Jordan a musel třeba odpovědět na otázku, jaký moment v kariéře považuje za ten nejskvělejší.

"Tak to je těžké. To jako kdybyste se ptali, které z vašich dětí máte nejradši," řekl Jordan. "Zažil jsem tolik velkých úspěchů, tolik povedených akcí, skvělých akcí, vítězných košů. Je pro mě těžké jeden z nich vypíchnout," uvedl.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty