Rubriky:

Míčové sporty

VIDEO: Zápas MLB mezi Yankees a Torontem skončil hromadnou rvačkou

16. září 2009 09:27 - NEW YORK

Hromadnou rvačkou v osmé směně vyvrcholil úterní duel baseballové MLB mezi domácím New Yorkem Yankees a Torontem. Hlavní konflikt se rozhořel mezi newyorským chytačem Jorgem Posadou a nadhazovačem Toronta Jessem Carlsonem, kteří byli vyloučeni. Zápas skončil vítězstvím hostů 10:4.

 

Bill Kostroun, Reuters

Zápas na novém Yankee Stadium mezi divizními rivaly byl nervózní od začátku. Zlou krev vyvolaly především momenty, kdy dva pálkaře Toronta trefili domácí nadhazovači míčkem do těla.

Posada se s Carlsonem dostal v osmé směně málem do křížku už při prvním incidentu, kdy mu míček nadhazovače Blue Jays prolétl těsně za zády. Hráči si zatím jen vyměnili pár peprných slov, zároveň se však v prvním náznaku mely vyprázdnily obě střídačky. Rozhodčím, trenérům i hráčům se ještě podařilo konflikt zažehnat, ten však vypukl o několik minut naplno.

Iniciátorem byl Posada, jenž proběhl kolem Carlsona schválně tak blízko, že ho loktem šťouchl. Tento moment byl rozbuškou hromadné potyčky, do níž se zapojili téměř všichni aktéři zápasu.

"Snad to moje děti neviděly. Rvačka uprostřed hřiště, vyprázdněné střídačky, to není dobrý příklad," kál se po zápase osmatřicetiletý Posada, jehož rival Carlson si odnesl z bitky pořádnou podlitinu na levé straně čela. "Jsem v pohodě, ani to nebolí," uvedl nadhazovač Toronta, jehož stejně jako Posadu nejspíš čeká pokuta a distanc.

Baseballová MLB:
Národní liga:

Philadelphia - Washington 5:0, Atlanta - New York Mets 6:0, Cincinnati - Houston 5:4, Chicago Cubs - Milwaukee 13:7, St. Louis - Florida 1:2, San Diego - Arizona 2:4, Los Angeles Dodgers - Pittsburgh 5:4 (po 13. směně), San Francisco - Colorado 10:2.

Americká liga:

Baltimore - Tampa Bay 10:5, New York Yankees - Toronto 4:10, Detroit - Kansas City 1:11, Boston - Los Angeles Angels 4:1, Texas - Oakland 1:6, Minnesota - Cleveland 5:4, Seattle - Chicago White Sox 3:6.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty