České basketbalistky deklasovaly na ME Izrael

Větší střelecká jistota podložená důraznější hrou pod oběma koši vynesla ve druhém vystoupení na mistrovství Evropy českým basketbalistkám drtivé vítězství nad Izraelem 104:67. České hráčky splnily roli jednoznačných favoritek a jsou prvním týmem, který zatížil konto soupeřek více než sto body. VÝSLEDKY DALŠÍCH ZÁPASŮ V ČLÁNKU

Hra bez psychických zábran dopomohla hráčkám Izraele zejména v úvodní čtvrthodině k velmi dobrému výkonu. V útoku se prosazovala zejména třiatřicetiletá rozehrávačka Mizrachiová, která svých pouhých 172 centimetrů výšky nahrazovala dynamikou při doskakování a hlavně takřka neomylnou koncovkou ze všech vzdáleností. I když české hráčky své soupeřky nepodcenily, prohrávaly ještě v páté minutě 7:9. Postupně se ale rozehrála k velké střelecké partii Pavlíčková, jež za první poločas zatížila konto soupeřek sedmnácti body.

V podkošových soubojích se v koncovce prosazovala Blahůšková a hnací silou většiny útočných akcí byla Hamzová, jež k rychlé rozehrávce rovněž přidala dva úspěšné tříbodové pokusy. Ještě v 15. minutě prohrávaly bojovné basketbalistky Izraele pouze tříbodovým rozdílem 30:33. V závěrečných pěti minutách už na palubovce dominovaly pouze české basketbalistky, které zpřesnily a zrychlily obranu. Hlavně pokryly Mizrachiovou a tím se jim podařilo eliminovat nebezpečnou kombinaci soupeřek, které často zakončovaly v nepřipravených pozicích a časové tísni těsně před vypršením časového limitu čtyřiadvaceti sekund. Ovšem ani poločasový rozdíl čtrnácti bodů soupeře nezlomil.

Po přestávce se znovu pokoušely rychlostí v obraně nahlodat kombinační jistotu českého týmu. Výsledkem byla opět sedmiminutová vyrovnaná partie. Teprve v závěrečných třech minutách úvodní půlhodiny uplatnil český tým svou výškovou převahu a odskočil soupeřkám na dvaadvacetibodový rozdíl (79:57). I když v závěrečné čtvrtině dostaly postupně s výjimkou zraněné Vítečkové v českém týmu příležitost ke hře i zbývající hráčky, obraz hry se už nezměnil. Stý bod českého týmu vstřelila Večeřová.