Rubriky:

Míčové sporty

Volejbalistky podlehly Itálii a do semifinále ME nepostoupí

30. září 2009 16:25 - KATOVICE

Obhájkyně titulu Italky sebraly českým volejbalistkám šanci postoupit na mistrovství Evropy v Polsku do bojů o medaile. Ve svém druhém utkání ve čtvrtfinálové skupině ve středu svěřenkyně trenérky Táni Krempaské prohrály 0:3 po setech 16:25, 20:25 a 23:25. Na kontě mají dál pouze jednu výhru a s turnajem se rozloučí čtvrtečním utkáním proti Turecku.

 

Vasily Fedosenko, Reuters

Naopak Itálie si už v předstihu zajistila postup do semifinále stejně jako Nizozemsko ve skupině E, kde porazilo Belgii hladce 3:0 a vede s plným počtem bodů.

Favorizované Italky diktovaly v prvním setu jednoznačně tempo hry a prosazovaly se mnohem větším důrazem v útoku, kde vynikala smečařka Lo Biancová. České hráčky sice bojovaly, v poli často vybraly těžké míče, ale při založení útoku a v koncovce hodně chybovaly. Také proto, že soupeřky se stačily semknout proti pomalým a vysokým nahrávkám Jelínkové a včas akce ubránily. V obraně na síti se sice podařilo českým blokařkám uhrát v úvodním setu čtyři body, ale celkově to nestačilo.

"Proti výborně hrajícím Italkám jsme měly těžkou úlohu. Hlavně v prvním setu bylo na naší straně hodně respektu ze soupeřek," řekla trenérka Krempaská na tiskové konferenci po utkání.

Ve druhém setu se výkon českého týmu podstatně zlepšil. Přesnějším a důraznějším podáním srovnal krok a vedl 12:10. Jenže ve druhé polovině setu už opět převzaly iniciativu Italky, které s přehledem zvládly koncovku. "Ztrácely jsme ale body po zbytečných chybách," konstatovala Krempaská.

Nejlepší výkon z celého zápasu podaly české hráčky ve třetím setu, kdy dokázaly s Italkami odehrát dramatickou partii. V ní vedly 17:16, ale v závěru Italky znovu nepatrně odskočily. Český tým dokázal ještě odvrátit první mečbol, ale na ulejvku Lo Biancové po druhé přihrávce už nereagovaly. Stejně jako v úterý s Německem neuhrály ani set, i když získal hned devět bodů po úspěšných blocích.

"Škoda, že jsme nezvládly lépe koncovku. Zkušené Italky dokázaly každou naši chybu pohotově potrestat. My jsme se s výjimkou Matuszkové trápily v zakončení útoků," uvedla česká trenérka.

Mistrovství Evropy volejbalistek, zápasy 2. kola čtvrtfinálových skupin:
Čtvrtfinálová skupina E (Lodž):

Bulharsko - Španělsko 3:1 (20, 16, -21, 18), Rusko - Polsko 1:3 (24, -22, -22, -22), Belgie - Nizozemsko 0:3 (-17, -19, -20).

Čtvrtfinálová skupina F (Katovice):
Itálie - Česko 3:0 (16, 20, 23)

Sestava Česka: Matuszková, Kallistová, Jelínková, Adlerová, Šenková, Plchotová, libero Tomanová - Havelková. Čas: 64 min. Diváci: 2500.

Srbsko - Německo 2:3 (-9, 23, 25, -17, -8), Ázerbájdžán - Turecko 1:3 (-23, -19, 17, -17).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty