Házenkáři Dukly prohráli se Záporožím a v Poháru EHF končí

ZÁPOROŽÍ

Házenkáři Dukly Praha skončili v Poháru EHF ve druhém kole. Rozhodla o tom porážka 19:26 v dnešní odvetě na hřišti ukrajinského ZTR Záporoží. První zápas před týdnem v Praze svěřenci trenéra Pavla Pauzy prohráli 24:29.

Pražané před 1800 diváky nezvládli vstup do zápasu a už v 5. minutě prohrávali 1:5. Trenér Pauza si vzal oddechový čas, po němž se hra vyrovnala a poločas skončil rozdílem tří branek.

Dukle vyšel úvod druhého dějství, kdy soupeř její vysunutou obranu těžko překonával. Ve 40. minutě ale Pražané nezvládli svoji první přesilovou hru, při které dvakrát inkasovali. Vydařené oslabení domácí nastartovalo, dokázali odskočit až na rozdíl osmi branek a dovedli zápas do vítězného konce.

Odvetné utkání 2. kola Poháru EHF v házené mužů:
ZTR Záporoží - Dukla Praha 26:19 (14:11), první zápas 29:24, postoupilo Záporoží.
Branky Dukly: Rams 4/2, Lehocký, Mráz oba 3, Brabec 3/1, Piskač 2, Weigner, Škvařil, Landa, Horák všichni 1. Rozhodčí: Kavešnikov, Plotnikov (oba Rus.). Sedmimetrové hody: 4/3 - 5/3. Vyloučení: 5:4. Diváci: 1800.