Čeští házenkáři prohráli v Polsku s domácími o bod

KALISZ

Čeští házenkáři zahájili mezinárodní turnaj v Polsku těsnou prohrou s domácími házenkáři. Ve vyprodané hale v Kaliszi ve středu podlehli o jednu branku 27:28.

Český házenkář Daniel Kubeš v utkání proti Dánsku. Ilustrační foto

V první části se oba celky přetahovaly o vedení a do kabin odcházeli náskokem 13:12 Češi. Ani ve druhé půli nedokázal žádný z týmů odskočit na více než jednobrankový rozdíl. V závěru pak Češi, za které po celé utkání chytal brankář Petr Štochl, prohrávali o dva góly, aby v poslední minutě snížili na minimální rozdíl 27:28.

Po útoku Polska si trenér Martin Lipták vybral oddechový čas a střelcem v posledních sekundách byl Filip Jícha, autor devíti branek, ale polský brankář jeho střelu za svá záda nepustil.

Ve druhém utkání čeká házenkáře ve čtvrtek Rusko, které v zahajovacím utkání turnaje porazilo Slováky 36:33.

Mezinárodní turnaj v házené mužů v Polsku:
Polsko - ČR 28:27 (12:13).
Sestava a branky ČR: Štochl, Galia - Nocar 3, Mičkal 1, Zdráhala, Kubeš 2, Jícha 9/1, Filip 5, Mráz 1, Sklenák 6/1. Sedmimetrové hody: 5/4 - 3/2. Vyloučení: 1:5 Rozhodčí: Nikoli, Stojkovič. Diváci: 3500.