Rubriky:

Míčové sporty

Házenkáři porazili na turnaji v Bydhošti Rusko

29. října 2009 21:01 - BYDHOŠŤ

Čeští házenkáři porazili na turnaji v Bydhošti reprezentaci Ruska 28:26. Nejlepší ruský střelec Igropulo se sice prosadil třináctkrát, přesto Češi i bez Filipa Jíchy, který ve čtvrtek kvůli problémům se zády odehrál pouze úvodních osm minut, dokázali zvítězit.

 

Michaela Říhová, Právo

Trenér Martin Lipták ocenil výkon brankáře Martina Galii, který tým podržel. "Měli jsme celý zápas pod kontrolou, i když v závěru nám trošku došly síly. Příležitost dostali i další hráči a utkání zvládli výborně, přestože jsme kvůli havárii na cestě dorazili do haly až hodinu před utkáním," řekl kouč na svazovém webu.

Čeští házenkáři vstoupili do druhého zápasu na turnaji výborně a po pěti minutách vedli 4:0. Rusové pak postupně srovnali hru a v 18. minutě i skóre na 6:6.

V druhé půli český tým gólově zúročil herní převahu a postupně získal až pětibrankový náskok. Závěr patřil Rusku, které však dokázalo snížit ztrátu jen na dva góly.

Jíchu na spojce zdatně nahradil Alois Mráz, který vstřelil šest branek, ještě o dva góly více zaznamenal Jan Sobol. "Problémy nám na soupeřově straně dělal pivot Cipurin a po faulech na něj střílelo Rusko často sedmimetrový hod. Ale zahráli jsme si s chutí a já jsem samozřejmě spokojen s vítězstvím," dodal Lipták.

Zkušenější polovina národního mužstva se v pátek představí v Poznani, kde nastoupí proti Slovensku, poslednímu soupeři na turnaji.

Mezinárodní turnaj házenkářů v Bydhošti:
Česko - Rusko 28:26 (14:12)

Sestava a branky Česka: Štochl, Galia - Nocar, Mičkal 3, Vraný 5, Kubeš, Piskač, Jícha 1, Filip, Sobol 8/2, Hynek, Říha, Šulc 4, Mráz 6, Sklenák 1.

Nejlepší střelci Ruska: Igropulo 13/7, Rastvorcev 5. Rozhodčí: Baum, Goralczyk. Sedmimetrové hody: 4/2 - 7/7. Vyloučení: 2:2. Diváci: 1000.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty