Basketbalisté Clevelandu se dočkali první výhry v NBA

Basketbalisté Clevelandu, kteří jsou považováni za jednoho z hlavních adeptů na titul v NBA, si připsali první vítězství v sezóně. Cavaliers vyhráli v pátek 104:87 na palubovce Minnesoty a po dvou porážkách přepsali nulu v kolonce výher.

Nejlepším střelcem Clevelandu byl jako obvykle LeBron James, jenž navzdory tomu, že už ve čtvrté čtvrtině prakticky nehrál, zaznamenal 24 bodů. O čtyři méně nastřílel Mo Williams. "Když budou hrát tak tvrdě jako dnes a pracovat s míčem tak jako dnes, budeme vyhrávat," poznamenal spokojený trenér Cavaliers Mike Brown.

První zápas v sezóně vyhrál také Dallas, jenž nečekaně dobyl palubovku Los Angeles Lakers. Úřadující šampióni měli ze hry pouze devětatřicetiprocentní úspěšnost střelby a podlehli 80:94. "Měli bychom vrátit fanouškům vstupné," poznamenal sebekriticky trenér Lakers Phil Jackson.

Naopak už třetí zápas v sezóně vyhráli tradičně silní Boston Celtics, kteří porazili jasně 118:90 Chicago. Bylo to první setkání těchto týmů od dramatické série letošního play-off, kterou Celtis vyhráli až v sedmém duelu.

"Bylo to krásné sledovat, jak ti dva hráli a získali nám vedení," rozplýval se hvězdný hráč Bostonu nad výkony svých kolegů Paula Pierce a Raye Allena. Pierce zazářil především ve třetí čtvrtině, v níž i díky pěti trojkám nastřílel 20 ze svých celkově 22 bodů. Allen zase dominoval v závěru prvního poločasu - před sirénou se postaral o devět z posledních 13 bodů Celtics a zápas zakončil s rovnými 20 body.

"Když Ray a Paul střílejí tak jako dnes, je to dost dobré," připojil se k chvále kouč Celtics Doc Rivers.

NBA:
Atlanta - Washington 100:89, Boston - Chicago 118:90, Charlotte - New York 102:100 po 2. prodl., Detroit - Oklahoma City 83:91, Indiana - Miami 83:96, LA Lakers - Dallas 80:94, Memphis - Toronto 115:107, Minnesota - Cleveland 87:104, New Jersey - Orlando 85:95, New Orleans - Sacramento 97:92, Philadelphia - Milwaukee 99:86, Phoenix - Golden State 123:101, Utah - LA Clippers 111:98.