Rubriky:

Míčové sporty

Živě

Házenkářský trenér Prokop dostal za faul tříletý trest

4. listopadu 2009 15:46 - VÍDEŇ

Házenkářský trenér Gunnar Prokop nesmí tři roky působit na mezinárodní scéně. Evropská házenkářská federace dnes potrestala nyní již bývalého kouče rakouského celku Hypo Niederösterreich za jeho skandální faul soupeřky v utkání Ligy mistrů v Metách.

Devětašedesátiletý Prokop má navíc zákaz působení ve funkcích v EHF, kde byl dosud předsedou komise ženských klubů. K tomu musí zaplatit pokutu 45 000 eur (téměř 1,2 miliónu korun).

Trestu neunikl ani klub, v němž Prokop kvůli aféře v úterý skončil. Vzhledem k tomu, že jsou týmy zodpovědné za chování svých hráčů a funkcionářů, zaplatí Niederösterreich 30 000 eur (782 tisíc korun). Tým navíc přijde o bod za remízu 27:27, kterou díky nesportovnímu chování trenéra uhrál.

Prokop zasáhl aktivně do zápasu v Metách zhruba deset sekund před koncem za vyrovnaného stavu v momentu, kdy šel francouzský celek do protiútoku, z kterého mohla padnout vítězná branka. Trenér proto udělal několik kroků do hřiště, tělem zablokoval srbskou hráčku Met Svetlanu Ognjenovičovou a přerušil akci.

Za faul dostal červenou kartu a po zápase přiznal, že fauloval úmyslně se snahou udržet remízu. Po masivní vlně kritiky z celé Evropy rezignoval v úterý na svou funkci v klubu a dodal, že chce své chování řešit s psychologem.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.